п'ятниця, 3 травня 2024 г.

“Слуга народу” Євгенія Кравчук закликає урядовців перевірити стан справ у Почаєвському монастирі, а громадам на місцях - організовувати переходи в ПЦУ

“Слуга народу” Євгенія Кравчук закликає урядовців перевірити стан справ у Почаєвському монастирі, а громадам на місцях - організовувати переходи в ПЦУ

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики ВР опрацьовують проєкт Постанови про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України про розірвання з Українською Православною Церквою договору оренди комплексів споруд Почаївської Успенської лаври. Крім того, заступниця комітету Євгенія Кравчук ("Слуги Народу) також підкреслила, що інші громади й міста, які мають певні договори про оренду будівель чи землі із представниками УПЦ, мають право розривати договори та організовувати переходи в ПЦУ.

Про це, як стало відомо KВ, йдеться у повідомленні Ради з посиланням на заяву заступниці голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенії Кравчук ("Слуги народу).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Я сама з Тернопільської області й відчуваю запит суспільства чи не найбільше, проте цей процес має знайти продовження в юридичній площині. Сподіваюся, що під час розгляду Верховна Рада підтримає цю заяву. Але й без того Міністерство культури та інформаційної політики погодилося, що необхідно зайнятися цим питанням, зокрема вивченням договору. Річ у тім, що за понад 20 років, які Московський патріархат безоплатно користується Почаївською Лаврою, яка є державною власністю України, там не було жодної перевірки ані від Мінрегіонбуду, ані від Мінкульту”, – зазначила парламентарій.

Кравчук зазначила, що процес можна прискорити і не чекати ухвалення постанови Радою.

“Ми сподіваємося, що Кабмін навіть не буде чекати ухвалення постанови Радою, а вже вивчатиме відповідні документи. Там договір був підписаний ще за часів Леоніда Кучми. Він ще більш невигідний, ніж стосовно Києво-Печерської Лаври. Сьогодні є політична воля. Я впевнена, що все буде в межах чинного законодавства. Цілком можливо, що й у межах нового законодавства, адже наш парламент має ще схвалити законопроєкт про заборону діяльності будь-якої релігійної організації, яка має зв’язки з країною-агресором”, – сказала народна депутатка.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нардепка також підкреслила, що громади й міста, які мають певні договори про оренду будівель чи землі із представниками УПЦ, мають право розривати такі договори та організовувати переходи в ПЦУ.

“Громади на місцях можуть організовувати переходи з УПЦ МП в українську церкву – ПЦУ, але цей процес теж тривалий. Тут багато бюрократії, тому, коли доопрацьовуватимемо законопроєкт стосовно заборони діяльності релігійних організацій, зв’язаних із РФ, ми обов’язково внесемо певні покращення щодо зловживань представників церкви, які не хочуть віддавати майно громадам”, – зауважила Євгенія Кравчук.

Нардепка також наголосила, що зараз намагаються подавати ситуацію в Україні як начебто релігійне переслідування, тому дуже важливо, щоб рішення ухвалювалося судом і було прийняте у законодавчій площині.

В тож же час УПЦ заявляє про численні порушення прав вірян та напади.

Зокрема 10 квітня: 

  • прихильник ПЦУ напав на одного із захисників кафедрального собору УПЦ у Кам’янці-Подільському і завдав йому тілесних ушкоджень на обличчі (правоохоронці прийняли заяву потерпілого та зафіксували тілесні ушкодження. ЗМІ повідомляють, що нападник раніше притягувався до відповідальності за статтею 156 КК України “Здійснення розпусних дій щодо особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку” (педофілія),
  • невідомий зловмисник напав на єпископа Івано-Франківського і Коломийського Никиту та неповнолітнього сина воїна ЗСУ, брат і батько якого зараз перебувають на передовій.
  • "група невідомих осіб, що були одягнені переважно у спортивну форму, проникла на територію Свято-Георгіївського храму", зламали бокові двері за допомогою ломів та проникли в храм через пономарку та вівтар.

Як писала KВ, 35 депутатів Верховної Ради пропонують парламенту звернутися до Кабінету міністрів з закликом розірвати з Українською православною церквою договір оренди нею комплексів споруд Почаївської Успенської лаври. Проєкт постанови №9179 було внесено до Ради 3 квітня.

Читайте: В Раді ініціюють розірвання договору оренди з Почаївською лаврою

Раніше, як писала KВ, як заявив міністр культури Олександр Ткаченко, у Почаївській Успенській лаврі в Тернопільській області розпочато процеси з повернення майна держави.

За даними ЗМІ, в лютому в Тернопільській облраді запрацювала спеціальна робоча група, задача якої розірвати угоду і вигнати з Почаївської Свято-Успенської лаври священників УПЦ. Втім, договір про оренди діє, оскільки у 2003 році його було укладено на 49 років.

Читайте: Почаївська лавра повертається у користування держави, – Ткаченко

Раніше, 28 березня, Синод ПЦУ вирішив утворити релігійну організацію "Почаївська Свято-Успенська Лавра". 

Читайте: ПЦУ створила релігійну організацію “Почаївська Свято-Успенська Лавра”

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Оксана Олійникова

Теги: новини україни, Верховна Рада, упц, пцу, олександр ткаченко, договір оренди, громади, микита потураєв, слуги народу, монахи, священники, почаєвська лавра, євгения кравчук

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.