субота, 4 травня 2024 г.

СБУ викрила столичного хакера, який встановлював на ґаджети шпигунські програми

СБУ викрила столичного хакера, який встановлював на ґаджети шпигунські програми

Кіберфахівці Служби безпеки України (СБУ) припинили діяльність хакера, який за гроші встановлював шпигунські програми та отримував доступ до приватних комп'ютерних систем. Зловмисником виявився 46-річний програміст із Києва. Упродовж року він приховано встановлював “віруси” на комп'ютерні пристрої. Рівень технічної підготовки і практичні навички дозволяли йому “шпигувати” як фізично, так і через мережу Інтернет. Особливо вразливими були ті електронні пристрої, власники яких користувалися неліцензійним програмним забезпеченням.

Про це KВ дізналася з повідомлення СБУ 7 грудня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно повідомлення, хакер знаходив “клієнтів” на вітчизняних онлайн-сервісах пошуку фахівців для вирішення побутових та бізнес завдань. Крім послуг програміста, зловмисник надавав замовникам можливість встановити на чужі комп'ютери шкідливе програмне забезпечення. Вартість протиправної послуги залежала від терміновості та виду електронної техніки, яку треба було “заразити”. 

Шпигунські програми працювали у фоновому режимі і надавали стороннім особам віддалений доступ до “заражених” пристроїв. Замовники приховано могли втручатися у приватне та ділове життя громадян та організацій. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Правоохоронці задокументували систематичні факти встановлення зловмисником шкідливого програмного забезпечення на комп'ютерні пристрої. Проведені експертизи підтвердили, що встановлені зловмисником “віруси” є шкідливим програмним забезпеченням. Під час слідчих дій за місцем проживання фігуранта вилучено комп’ютерну та мобільну техніку, а також флеш-носії із зразками шпигунських програм.

Наразі інженеру-програмісту оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 361-1 (створення з метою протиправного використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Читайте: СБУ повідомила про підозру блогеру-провокатору з Києва, який “стрімив” свої конфлікти з військовими на користь рф (фото)

Фото: Facebook СБУ

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, сбу, хакер, комп’ютерні віруси, шпигунські програми

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.