субота, 4 травня 2024 г.

СБУ повідомила про підозру митрополиту Кіровоградської єпархії та провела обшуки в 10 церквах та монастирях УПЦ

СБУ повідомила про підозру митрополиту Кіровоградської єпархії  та провела обшуки в 10 церквах та монастирях УПЦ

СБУ повідомила про підозру митрополиту Кіровоградської єпархії за "порушення рівноправності громадян” та провела обшуки в 10 церквах та монастирях УПЦ.

Про це KВ стало відомо з повідомлень СБУ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За даними СБУ, митрополит був на постійному зв’язку з очільником РПЦ і виконував його доручення щодо виправдовування російської агресії та захоплення частини території України, зокрема АР Крим.

Зазначається, що вказівки з москви надходили у вигляді письмових циркулярів.

Возможно, это изображение текст “московская патриархия управление делами "25" 21 202.2_r. No_01/271 udheir@pariachia.n всем епархиальным архиереям русской православной церкви циркулярное письмо тема: совершение памяти 100-летия подвига повомучеников и исповедников церкв русской при изъятии церковных ценностей исполнению в дополнение к письму 01/5467 от 08.11.2021 o совершении памяти 100 летия подвига новомучеников исповедников церкви русской при изъяти церковных препровождаю вам послание святейшего патриар> московского руси кирилла, которое надлежит огласить всех храма февраля 2022 года, канун 00-летия послания святителя московского гихо церковных ценностей. слюбовыю господе, плюощийделамимосковкойпатрархи деламимосковской воскресенский служба безпеки украϊни”

"Під час обшуків на території єпархії правоохоронці виявили велику кількість ворожих друкованих матеріалів і документи із доказами листування з московськими “кураторами”. Відповідно до висновків незалежної експертизи, яку ініціювала СБУ, злочинна діяльність митрополита загрожує державній безпеці України", – йдеться у повідомленні.

Возможно, это изображение 2 человека, люди сидят и в помещении

На підставі зібраної доказової бази йому повідомлено підозру за ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також сьогодні вранці СБУ провело обшуки на об’єктах УПЦ у трьох областях України: Житомирській, Рівненській та Закарпатській областях.

Зокрема йдеться про:

▪️ Свято-Миколаївський чоловічий монастир Хустської єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті;

▪️ Свято-Анастасіївський ставропігійний жіночий монастир (м.Житомир);

▪️ Скит Свято-Анастасіївського ставропігійного жіночого монастиря (Житомирський район);

▪️ Скит Іверської ікони Божої Матері Чоповичського Афонського ікони Божої Матері жіночого ставропігійного монастиря (Житомирський район);

▪️ Рівненсько-Острозьку єпархію, Городоцький жіночий монастир, Свято-Георгіївське подвір’я, Храм всіх Волинських Святих, Свято-Воскресенський храм, Свято-Успенський храм (Рівненська область).

Заходи проводяться спільно з Національною поліцією та Національною гвардією.

Возможно, это изображение 2 человека, люди стоят и на открытом воздухе

"Враховуючи збройну агресію рф, дані заходи проводяться у тому числі для унеможливлення використання релігійних громад в якості осередку “русского міра” та убезпечення населення від провокацій і терористичних актів. За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень (у тому числі готельного типу) для виявлення осіб, які можливо причетні до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України та предметів, заборонених до обігу", – йдеться у повідомленні.

Всі дії зазначає СБУ, відбуваються в межах чинного законодавства.

СБУ наголошує, що обшуки та огляди територій проходять спільно з Національною поліцією та Національною гвардією, виключно в межах Конституції України та діючого законодавства, а також "з повагою до прав кожного громадянина на свободу вибору віросповідання і світогляду".

Як повідомляє "Громадське", голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Климент заявив нам, що УПЦ діє юридично в межах українського законодавства і це можна це зрозуміти навіть із тих перевірок, які проводилися.

“Унаслідок цих перевірок не було виявлено жодної зброї, ДРГ, інших речей, які б говорили про те, що віряни нашої церкви маюсь якусь загрозу українській державності”, — наголосив він.

Рішення РНБО він назвав “розмаїтим”. Каже, що там ідеться про московський патріархат. А УПЦ, відповідно до всіх установчих документів, є самостійною і незалежною, і не підпорядковується московському патріархату.

Тому на основі цього можна сказати, що ті перевірки, які будуть проходити, нас не стосуються”, — підсумував він.

Читайте: Президент Володимир Зеленський доручив Кабміну ініціювати заборону релігійних установ, пов'язаних з рф

Фото: СБУ

КиївВлада

Оксана Олійникова

Теги: новини києва, новини україни, сбу, сбу, володимир зеленський, служба безпеки україни, обшуки, національна поліція, церква, нацгвардія, училище, монастирі, митрополіт

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.