неділя, 7 липня 2024 г.

С 1 сентября в Киеве появится новая форма обучения малышей

Дошколята будут ходить в так называемые кратковременные группы при детских садах. Об этом рассказала начальник главка образования и науки Киевской горгосадминистрации Вера Горюнова.

По ее словам, такие группы откроются при каждом саде для 5-летних малышей. Там они не будут ни есть, ни спать, а лишь играть в развивающие игры, изучать азы математики и грамоты. Горюнова уверяет, что за поступление в группу платить не нужно, и родители смогут прийти в любой понравившийся садик. Таким образом в мэрии хотят решить вопрос с катастрофической нехваткой детских садов и, как следствие, – ростом поборов за “поступление”.

Проблема усугубляется тем, что в июле Верховная Рада внесла изменения в закон “О дошкольном образовании”, которые предусматривают обязательную подготовку детей перед школой. Правда, министр образования Дмитрий Табачник заверил, что “обязаловка” – это не совсем верно. “МОН предполагает обучение в разных формах по выбору – детсады, нулевые или подготовительные группы в школах, домашние занятия. Это не “обязаловка” и не сидение за партой, а занятия в форме развивающих игр, которые учат умению общаться и находиться в коллективе”, – сказал министр.

Сейчас у родителей выбор не велик. Либо искать гувернантку (от 4,5 тыс. грн. в месяц), либо все же пробиваться в детский сад, где придется в итоге выложить от 2 тыс. грн. в год.

В ближайшее время, ситуация с садами в Киеве не изменится. Если в этом году в первый класс пошло 26 тысяч школьников, то через пять лет, по данным Горюновой, ожидают 32 тысячи первоклашек. То есть, для тех, кому сейчас только годик, нужны дополнительные 6 тысяч мест.

Арендаторов уже предупредили, что с “квадратами” в детсадах, которые они снимали с 1990-х, когда был демографический спад, придется расстаться. В Шевченковском районе, по словам Табачника, вернут четыре бывших садика. Больше всего проблем с местами в районах новостроек.

“На Харьковском массиве, Позняках, Осокорках есть детсады, где на 100 мест – 108 воспитанников. Там ввели два сада, но они уже переполнены. “Киевгорстрой” строит новый сад на Позняках, а за 3 года в Киеве их возведут 12. Проблемы с местами – во всех районах. Мы ведем переговоры с ведомствами, чтобы принять на баланс районов их садики, которые были закрыты”, – заявила Горюнова.

А вот школ-детсадов, популярных в конце 1990-х, больше не будет. “Их ввели, когда было мало детей и нужно было сохранить детсады. Сейчас у нас – потребность в садиках, а младшие школьники пусть идут в школу”, – считает Горюнова.

По материалам Сегодня

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.