четвер, 25 липня 2024 г.

Радник Президента США Дональда Трампа Майкл Капуто підтримує налагодження неформального українсько-американського діалогу

Радник Президента США Дональда Трампа Майкл Капуто підтримує налагодження неформального українсько-американського діалогу

У рамках “Діалогу про майбутнє: Україна-США” 03 березня у Вашингтоні відбулася зустріч української неурядової делегації з радником Президента США Дональда Трампа Майклом Капуто.

Про це KV стало відомо з релізу організаторів “Діалогу про майбутнє: Україна-США”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Це відомий і впливовий американський експерт у сфері медіа, політтехнолог. Він працював з кількома президентами США, наприкінці 1980-х рр. – з Рональдом Рейганом, на початку 1990-х – з Джорджем Бушем-старшим. Під час виборчої кампанії Дональда Трампа був його радником з питань комунікації.

Нещодавно вийшов документальний фільм “The Ukraine Hoax: Impeachment, Biden Cash, Mass Murder” (Український обман: імпічмент, гроші Байдена, масові вбивства), в якому представлено бачення подій в Україні впродовж кількох останніх років та взаємозв’язок з внутрішньополітичними процесами у США. Фільм отримав неоднозначіні відгуки, оскільки відображає переважно точку зору політиків Республіканської партії, які працюють з Україною та українськими політиками.

 

Під час зустрічі членів української делегації з Майклом Капуто були обговорені актуальні питання налагодження двосторонніх відносин між США та Україною в різних площинах.

Модератором зустрічі була керівник україської делегації Катерина Одарченко – відомий український політичний експерт, президент Інституту демократії та розвитку “Polita”, засновник SIC Group Ukraine, автор книги “Игра в выборы. Секреты политических коммуникаций”.

У процесі діалогу з американським експертом відбулися плідні дискусії та обмін думками з двох найважливіших блоків питань. Катерина Одарченко у своєму відеоблозі зазначила, що, на думку Майкла Капуто, внутрішньополітичними питаннями в Україні мають займатися і вирішувати їх самі українські політики.


До обговорення поглиблення двостороннього економічного співробітництва долучилися представники українського бізнесу, зокрема СЕО Міжнародних авіаліній України Євгеній Дихне, депутат Херсонської обласної ради Василь Федін, засновник компанії “Інкор групп” Руслан Тарпан.

За оцінкою Майкла Капуто, стан української економіки нагадує стільчик з трьома ніжками. Це хитка конструкція, сильна економіка не може базуватися лише на експорті кількох видів необробленої сировини. Необхідні потужні виробничі комплекси, тобто стілець з п’ятдесятьма ніжками замість трьох. В такому разі економічні контрагенти з усього світу будуть ставитися до України з повагою і не пропонуватимуть співпрацю на невигідних для України умовах.

Майкл Капуто підтримав позицію Катерини Одарченко щодо пріоритетності розвитку сільських територій в Україні, а не передчасного запровадження ринку землі. Під час зустрічі сторони досягли консенсусу щодо необхідності розробки і запровадження плану розвитку села в Україні. Чергову масштабну приватизацію в Україні пан Капуто також вважає не найкращою ідеєю, оскільки ці підприємства приносять державі дохід.

Оцінюючи стан взаємовідносин між США та Україною у політичній площині, Майкл Капуто зазначив, що Президент України Володимир Зеленський є цікавим феноменальним політиком з чистими помислами і чистим серцем, у чомусь він схожий на Дональда Трампа. Радник  американського президента також повідомив, що уважно спостерігатиме за діяльністю глави української держави в політичній площині.


Міжнародний спостерігач, публіцист і правозахисник Андрій Бузаров та український адвокат Кирило Барашков, що спеціалізуються на міжнародній політиці, обговорили з Майклом Капуто формат реалізації мирного процесу в Україні, зокрема яку допомогу можуть надати США, та як вони можуть вплинути на незаконні збройні формування з метою дотримання основних принципів мирного врегулювання.

Американський експерт підкреслив, що Україна має з Росією кордон протяжністю майже 2 тис км, це більше, ніж протяжність державного кордону з країнами Євросоюзу. Виходячи з цього він порадив зосередитися на налагодженні політичних і економічних відносин з Євросоюзом, але при цьому не загострювати конфронтацію з Росією.

Члени української делегації, які займаються громадською діяльність та цікавляться екологічною політикою  – зернотрейдер, аграрій Андрій Бобирь і директор готелю “Київ” Вікторія Туча звернули увагу американського експерта на вихід США з Празької кліматичної угоди щодо запобігання глобальним змінам клімату. Майкл Капуто зауважив, що представники Білого дому і Республіканської партії не до кінця вірять в загрозу глобальних змін клімату та ефективність міжнародних угод щодо збереження клімату.

Обговорюючи питання стійкого розвитку, налагодження двосторонніх контактів для розвитку спрятливовго бізнес-середовища, розширення взаємозв’язків між муніципалітетами депутати міської ради Кривого Рогу Сергій Смєлий, Київської обласної ради Олег Кищук, Київської міської ради Микола Легеза поцікавилися, який формат взаємодії є найоптимальнішим. Майкл Капуто зазанчив, що для цього необхідно розвивати контакти і надавати відповідне обґрунтвання для кожного конкретного проекту.

Дуже важливе для України питання залучення американських інвестицій в українську економіку поставили партнер міжнародної інвестиційної компанії Base Capital Management, член правління Української асоціації професіоналів у сфері GR та лобістів Тимур Чмерук, СЕО Міжнародних авіаліній України Євгеній Дихне, експерт в сфері міжнародних фінансових ринків, член ради директорів “Асоціації учасників біржових ринків” Михайло Рітчер. Майкл Капуто визнав, що Україна має певну токсичність для представників американського бізнесу внаслідок багатьох помилок, зроблених у минулому.


Водночас він порадив українським бізнесменам презентувати американським партнерам власні проекти та історії успіху, як великих, так середніх і малих компаній, громадських організацій. При цьому важливо знаходити правильних адресатів для надання такої інформації, які в правильному ключі розуміють ситуацію в Україні і можуть надати реальну допомогу і підтримку, незважаючи на різні скандальні історії про Україну. Капуто підкреслив, репутація країни має величезне значення для налагодження співпраці, тому українська влада завжди має про це пам’ятати.

За результатами зустрічі Катерина Одарченко наголосила, що обговорення було дуже продуктивним і корисним, вона подякувала Майклу Капуто за слушні поради і підтримку України на рівні американського політичного істеблішменту. На знак вдячності пану Капуто українська неурядова делегація презентувала мистецький альбом з репродукціями картин заслуженого художника України Володимира Козюка “Вінничина – серце України”.

 “Діалог про майбутнє: Україна-США” – це двосторонній українсько-американський експертний неурядовий форум, який впродовж 01-05 березня проходить у США під егідою Інституту демократії та розвитку “Polita”, а також консалтингової компанії SIC Group Ukraine.

Офіційним партнером заходу є Base Capital Management, офіційним перевізником – Міжнародні авіалінії України (Ukraine International Airlines).

Фото: надані організаторами “Діалогу про майбутнє: Україна-США” 

КиевVласть

Олексій Алтинов

Теги: новости киева, новини києва, мнение, думка, сенат сша, конгрес сша, діалог, майкл капута

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.