п'ятниця, 16 серпня 2024 г.

Рада ухвалила закон, яким передбачається реформування системи державного матеріального резерву

Рада ухвалила закон, яким передбачається реформування системи державного матеріального резерву

Вчора, 9 серпня, Верховна Рада (ВР) ухвалила закон щодо реформи системи державного матеріального резерву. На думку парламентарів, законопроект дозволить створити достатній рівень запасів матеріальних цінностей, забезпечити їх належне зберігання та своєчасне оновлення, розвивати виробничі потужності суб’єктів господарювання, отримувати додатковий дохід та сприяти виробництву більшої кількості товарів. 

Про це KВ стало відомо з допису на сторінці в Facebook першого віцепрем'єр-міністра – міністра економіки Юлії Свириденко. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Реформа системи державного матеріального резерву у розпалі. Парламент підтримав закон щодо трансформації держматрезерву (реєстр. №9079), розроблений Міністерством економіки. На жаль, за останні 30 років у цій сфері назбиралося чимало проблем. Серед основних – відсутність необхідних запасів, прострочена продукція, неефективне управління запасами. Ухвалений закон докорінно змінює підходи до формування державного матеріального резерву”, – написала Свириденко. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За словами Свириденко, основні зміни, які передбачає законопроект це: 

  • закупівля матеріальних цінностей Держматрезерву відбуватиметься виключно на електронних аукціонах;

  • запровадження обов'язкового страхування матеріальних цінностей державного резерву, що зберігаються та резервуються в Україні;

  • посилення контролю за державними резервами;

  • створення інституту резервування;

  • розмежування поняття державний матеріальний резерв і мобілізаційний резерв;

  • впровадження механізму, які забезпечують своєчасне оновлення матеріальних цінностей в резервах.

“Наступний крок – підписання закону Президентом. Саме тоді він набере чинності. Ухвалений закон – важливий крок на шляху реформування державного резерву. Це дозволить позбутися старих радянських підходів. Натомість запровадити нові принципи, які відповідатимуть сучасним викликам, які стоять перед Україною. Вперше за 30 років Держматрезерв має шанс стати сучасним, оперативним гарантом нашої безпеки у часи криз, а не радянським рудиментом із шлейфом скандалів”, – додає Свириденко.

Нагадаємо, Верховна Рада створила Тимчасову спеціальну комісію (ТСК) з питань розслідування можливих порушень законодавства України при здійсненні публічних закупівель під час дії воєнного стану. ТСК очолив ініціатор створення комісії Володимир Цабаль (фракція “Голос”).

Читайте:Парламентська слідча комісія займеться “гучними закупівлями” 

Фото: відкриті джерела 

КиївВлада

Павло Башинський

Теги: новини києва, новини україни, Верховна Рада, законопроект, юлія свириденко, міністерство економіки, держрезерв

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.