субота, 29 червня 2024 г.

Рада надала Нацгвардії можливість залучатися до робіт по розмінуванню територій

Рада надала Нацгвардії можливість залучатися до робіт по розмінуванню територій

Верховна Рада (ВР) прийняла в цілому законопроект, який надає Національній гвардії України (НГУ) повноваження по проведенню робіт з розмінування вибухонебезпечних, у тому числі під час дії режиму воєнного стану.

Про це KВ стало відомо з картки законопроекту №7673 “Про внесення зміни до статті 12 закону України “Про Національну гвардію України" щодо проведення робіт із розмінування, у тому числі під час воєнного стану, який Рада підтримала в цілому 20 вересня ц.р. Законопроект підтримали 305 народних депутата. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Законопроектом передбачається, що бійці Нацгвардії отримають повноваження по проведенню робіт з розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів на територіях, які надані для розміщення і постійної діяльності органів військового управління, з’єднань, військових частин (підрозділів), вищих військових навчальних закладів, навчальних військових частин (центрів), баз, закладів охорони здоров’я та установ НГУ. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також документ встановлює, що нацгвардійці можуть проводити роботи по розмінуванню під час воєнного стану в місцях виконання завдань за призначенням.

Як зазначається в пояснювальній записці, із початком військової агресії російської федерації проти України військові частини та підрозділи НГУ беруть безпосередню участь у веденні бойових дій. 

“Перед початком бойових дій та під час їх ведення систематично виникає потреба у проведенні робіт із розмінування об’єктів та інфраструктури, знищенні небезпечних (непридатних до подальшого використання) боєприпасів або боєприпасів, які не розірвались. Враховуючи викладене, виникає нагальна потреба в законодавчому врегулюванні питання здійснення Національною гвардією України заходів із розмінування”, – йдеться в пояснювальній записці. 

Законопроект був зареєстрований у ВР Кабінетом міністрів Дениса Шмигаля 15 серпня 2022 року.

Нагадаємо, впродовж 19 вересня піротехніки обстежили 14,68 гектарів території та знешкодили 124 вибухонебезпечних предмети (ВНП). Рятувальники продовжують виявлення ВНП та оприлюднили місця робіт на сьогодні, 20 вересня.

Читайте: На Київщині за минулу добу знешкоджено понад 120 вибухонебезпечних предметів 

Фото: АрміяInform

Павло Башинський

Теги: війна, Верховна Рада, розмінування, законопроект, Кабінет Міністрів, закон, денис шмигаль, Національна гвардія України, новин україни

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.