субота, 4 травня 2024 г.

Президент Зеленський ветував закон про гроші на добудову Музею Голодомору

Президент Зеленський ветував закон про гроші на добудову Музею Голодомору

Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради (ВР) нещодавно прийнятий нею закон про виділення понад півмільярда гривень на добудову Музею Голодомору. З якими саме пропозиціями Президент ветував документ поки ще не відомо.

Про це KВ довідалась з картки законопроекту №9437 “Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік", прийнятого конституційною більшістю Ради 13 липня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Станом на час виходу цієї новини у супровідних до законопроекту та пов'язаних із роботою над ним документах в картці проекту закону наразі відсутній текст пропозицій президента.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як інформувала KВ, прийнятим Радою законом Міністерству культури та інформаційної політики (яким донедавна керував відправлений у відставку Олександр Ткаченко) в цьогорічному державному бюджеті виділялось на видатки розвитку (за бюджетною програмою “Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення, в тому числі їх будівництво”) 573 млн 883,3 тис. гривень.

Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту, додаткові гроші потрібні для “забезпечення в установленому порядку завершення до вересня 2023 року реконструкції першої черги та будівництва і введення в експлуатацію другої черги Національного музею Голодомору-геноциду”.

Після прийняття закону заступниця голови гуманітарного комітету ВР Євгенія Кравчук зауважувала, що що на платформі цього Музею заплановано проведення основних офіційних заходів до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років. 

Читайте: Охорону Київського музею голодомору оцінили в 2,9 млн гривень

Нагадаємо, 27 липня ВР підтримала відставку міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка. 

20 липня Президент Зеленський звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з пропозицією замінити Ткаченка на посаді міністра культури. Ці слова Зеленського пролунали у його зверненні на тлі політичної та суспільної дискусії про те, якими є пріоритети витрат бюджетних коштів в умовах війни і яке місце серед пріоритетів належить сфері культури.

При цьому, голова гуманітарного Комітету Микита Потураєв на засіданні 26 липня фактично виступив проти бачення Президента й акцентував, що “попри шалену і значною мірою штучну кампанію щодо протиставлення фінансування культури воєнним витратам”, члени Комітету послідовно обстоюють необхідність фінансування культурної сфери, зокрема Музею голодомору”.

Читайте: Рада підтримала відставку міністра культури Ткаченка

Фото: Укрінформ

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, володимир зеленський, Верховна Рада, президент україни, вето, музей голодомору

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.