субота, 20 квітня 2024 г.

Президент подписал законы о национальном сопротивлении и увеличении численности ВСУ

Президент подписал законы о национальном сопротивлении и увеличении численности ВСУ

Владимир Зеленский подписал законы об основах национального сопротивления и об изменениях в закон “О численности Вооруженных Сил Украины”. Президент выразил убеждение, что реализация этих двух законов, которые поддержало конституционное большинство Верховной Рады (ВР), чрезвычайно важно для обороноспособности страны.

Об этом KV стало известно из сообщения на сайте официального интернет-представительства президента Владимира Зеленского.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Создание системы национального сопротивления в Украине является мощным сигналом всем, что наша страна будет обороняться, не допустит событий 2014 года и что защита Украины для нас – это всенародное дело”, – сказал Владимир Зеленский в Житомирской области во время мероприятий по случаю Дня Сил специальных операций.

“Мероприятия национального сопротивления будут осуществляться как на подконтрольной, так и на временно оккупированных территориях нашего государства”, – подчеркнул президент.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Законопроект №5557 "Об основах национального сопротивления" был принят ВР во втором чтении и в целом 313 голосами 16 июля 2021 года. 

Законопроект №5558 “О внесении изменения в статью 1 Закона Украины "О численности Вооруженных Сил Украины" относительно увеличения численности Вооруженных Сил Украины в связи с принятием закона "Об основах национального сопротивления" в тот же день поддержали 312 народных депутатов. 

Законопроектом №5557 предусматривается введение понятия “национальное сопротивление” – это комплекс мероприятий для максимально широкого привлечения граждан Украины к обеспечению военной безопасности, суверенитета и территориальной целостности государства. 

Составляющие элементы национального сопротивления – это территориальная оборона, движение сопротивления; и подготовка граждан Украины к действиям по национальному сопротивлению.

Общее руководство национальным сопротивлением осуществляет президент Украины – верховный главнокомандующий.

Законопроектом №5558, предлагается увеличить численность ВСУ с 250 тыс. до 261 тыс. человек, в том числе военнослужащих – с 204 тыс. до 215 тыс. человек. 

Согласно финансово-экономическим расчетам, в 2021 году это не потребует никаких дополнительных расходов госбюджета. В 2022 году на увеличение численности ВСУ потребуются 2 млрд 551 млн 77 тыс. гривен.

Подробнее: Рада приняла закон Зеленского об основах национального сопротивления

Как информировала KV, вчера, 28 июля с.г. президент Зеленский назначил новым главнокомандующим ВСУ Валерия Залужного вместо Руслана Хомчака, который был назначен на должность первого заместителя секретаря Совета национальной безопасности и обороны (СНБО). 

Отметим, назначение Хомчака главнокомандующим ВСУ было одним из первых кадровых решений президента Зеленского после вступление в должность. Хомчак был назначен начальником генерального штаба 22 мая 2019 года. На этом посту он тогда сменил бывшего главкома ВСУ Виктора Муженко.

Читайте: Зеленский назначил нового главнокомандующего ВСУ

Фото: “ТСН”

КиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости киева, новости украины, верховная рада, владимир зеленский, президент украины, всу, национальное сопротивление

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.