п'ятниця, 19 липня 2024 г.

Позаблоковість і Росія в якості гаранта безпеки України - Арахамія та Чалий озвучили позицію на переговорах з РФ в Стамбулі

Позаблоковість і Росія в якості гаранта безпеки України - Арахамія та Чалий озвучили позицію на переговорах з РФ в Стамбулі

Українська делегація озвучила свої позиції щодо мирного договору між Росією та Україною, які обговорювалися на консультаціях сьогодні, 29 березня, у Стамбулі. Україна може пообіцяти свою позаблоковість та безядерний статус взамін на завершення війни, вільний вступ в ЄС та безпековий договір, гарантами якого виступатимуть країни радбезу ООН – США, Великобританія, Китай, Росія та інші.

Про це, як передає KВ, сьогодні заявили у спільному виступі члени переговорної делегації колишній дипломат та радник президента Олександр Чалий та депутат від “Слуги Народу” Давід Арахамія. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Ми вийшли з офіційною пропозицією. Одразу кажу, ми нічого не підписували, ми просто доносимо нашу позицію як перемовники до Росії. Про нову систему гарантій безпеки для України. Ми наполягаємо, щоб це був договір, який будуть підписувати всі гаранти безпеки, ратифікувати (парламенти країн – ред.), щоб не повторювати помилку, що в Будапештському меморандумі, коли це виявився просто папірець”, – сказав Арахамія.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За його словами, переговірники уявляють собі ніби це буде працюючий міжнародний механізм з конкретними гарантіями безпеки для України, де країни-гаранти діятимуть за аналогом 5 статті НАТО, але навіть жорсткіше. 

“Ми кажемо – протягом трьох днів мають відбуватися консультації, це може бути агресія, гібридна війна, замаскована війна під будь-який формат. Після цього країни-гаранти мають надати нам військову допомогу збройними силами, озброєнням, закритим небом – усього того, що нам зараз так необхідне і ми не можемо отримати”, – додав він.

Серед гарантів за словами Арахамії та Чалого, вони бачать країни Радбезу ООН. Це Британія, Китай, Росія, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Польща, Ізраїль.

Колишній дипломат, а нині радник Зеленського з питань зовнішньої політики Олександр Чалий, відомий раніше тим, що не підтримував та критикував прагнення України до вступу до НАТО та ЄС, також додав своє бачення.

“Гарантії безпеки це можливий дипломатичний формат закінчення війни. Голова нашої делегації вже описав вам ключову вимогу які ставить Україна перед гарантами безпеки… Якщо Україна буде об’єктом будь-якої агресії, військового нападу, військової операції, ми вправі на протязі трьох днів вимагати консультацій і якщо це не призведе до дипломатичного вирішення конфлікту ми вправі вимагати військової підтримки”, – прокоментував колишній дипломат і радник ОП.

Питання Криму та ОРДЛО за  словами переговірників наразі не буде підніматися. Щодо Криму консультації пропонується проводити з “російською стороною” протягом 15 років.

Нагадаємо, станом на сьогодні, 29 березня, російський ворог не досяг мети наступальної операції. Зазначається виведення деяких підрозділів ЗС РФ із території Київської та Чернігівської областей. При цьому залишається високим ризик нападу російських окупантів на військову та цивільну інфраструктуру.

Читайте: В Україні рашисти вже втратили понад 17 тисяч вояків та майже 600 танків, – Генштаб ЗСУ

Фото: скрін KВ

КиївВлада

Вероніка Злацька

Теги: війна, напад росії на україну, депутат, слуга народу, новини, україна, переговори, арахамія, обіцянки, чалий, колишній дипломат

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.