середа, 8 травня 2024 г.

Попри відкрите кримінальне провадження продовжується самовільна надбудова Будинку Замкова

Попри відкрите кримінальне провадження продовжується самовільна надбудова Будинку Замкова

У Києві будівельники продовжують зводити надбудову історичної пам’ятки – Будинку Замкова. Роботи виконуються попри відкрите кримінальне провадження. Ані столична влада, ані Міністерство культури та навіть Нацполіція не можуть завадити знищенню пам’ятки.

Про це KВ стало відомо з повідомлення заступника директора департаменту охорони культурної спадщини Київської міської держадміністрації (КМДА) Дмитра Перова в Facebook.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як повідомив Дмитро Перов, вже третій тиждень поспіль продовжується самовільна надбудова історичної памʼятки – Будинку Замкова на вул. Франка, 26.

За його словами, ані Департамент територіального контролю міста Києва, ані Міністерство культури та інформаційної політики України не мають повноважень щоб зупинити знищення пам’ятки. Національна поліція також не заважає будівельникам. 

Дмитро Перов зазначив, що роботи виконуються попри те, що за фактом самовільної забудови відкрите кримінальне провадження.

Він також оприлюднив відповідь Київської міської прокуратури на звернення депутатки Київської міської ради Ксенії Семенової щодо можливої самовільної забудови історичної пам’ятки. Згідно документу, прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом самовільної забудови.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Дмитро Перов звернувся до небайдужих киян із закликом допомогти поліції діяти.

“Давайте разом допоможемо поліції зупинити будівельників і подамо максимум заяв про злочин”, – написав Дмитро Перов у повідомленні.

Раніше KВ писала, що столичні активісти намагаються завадити будівництву комерційного об'єкту на місці будинку Замкова – будівлі 1899 року на вул. Івана Франка, 26, літ. Б. Але шансів у активістів майже немає і це, можна сказати, типова столична історія. 

Не дуже зрозуміло, як із зазначеного об'єкта було знято пам'яткоохоронний статус, але відомо, що це повністю розв'язує руки новим власникам історичної будівлі – компанії із орбіти одіозного ексчиновника та бізнесмена Сергія Коровченка, якого називають цивільним чоловіком відомої київської забудовниці Владислави Молчанової. Наразі Київрада збирається надати цій компанії в оренду землю під об'єктом. Самим об'єктом декілька років тому ще володіла громада Києва. Але Департамент комунальної власності КМДА на сумнівних підставах спершу віддав будівлю без конкурсу в оренду, потім скасував по ньому орендну плату, а потім і продав орендарю, ймовірно, за заниженою ціною. Слідство в рамках відповідного кримінального провадження вже завершилось, але чи отримають колись директор та перший заступник директора зазначеного департаменту КМДА обвинувальні вироки суду – велике питання.

Читайте: Типова столична історія: на місці старовинного будинку на вулиці Івана Франка вже скоро може з'явитися черговий ТРК

Фото: Дмитро Перов у Facebook

КиївВлада

Бровко Ігор

Теги: новини києва, КМДА, департамент охорони культурної спадщини, дмитро перов, будинок замкова, будинок семена замкова

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.