субота, 6 липня 2024 г.

Попов строго лимитировал расходы подчиненных на бензин и мобилки

Проблемы с бюджетом отразились на расходах киевских чиновников. Об этом нам рассказал экс-заммэра Киева Бронислав Стычинский, три недели назад уволившийся с должности — 8 лет он руководил аппаратом мэрии, отвечая за закупки товаров и услуг для КГГА.

Большая часть расходов этого года, по его словам, идет на оплату услуг, полученных еще в 2008—2009 годы — времена, урезаны траты почти на все — от подарков лучшим работникам Киева до разговоров чиновников по мобильному. С приходом нового зама мэра еще существеннее сокращены расходы на содержание аппарата.

ТРАНСПОРТ. До 2006 года, при мэре Омельченко, авто с водителем было у всех замов и начальников главков, а бензин лился рекой, и возили на казенных машинах даже тещ на базар. В 2008 году мэр Леонид Черновецкий продал машины замов на аукционе, выручив за 8 авто около 3 млн грн. А “членовоз” Щербицкого купил сам, уплатив в бюджет 1,5 млн грн. Мэр и большинство его тогдашних замов, например, Кильчицкая, Басс и Довгий, ездили на своих авто. Теперь служебные авто снова в ходу, но количество транспорта для начальников главков, по словам Стычинского, сократили в 1,5 раза, а лимит на бензин — вдвое. Новый первый заммэра Александр Попов чередует поездки на служебном и собственном автомобиле.

 

ЧАСЫ И ЦВЕТЫ. Их вручали ко всем профессиональным праздникам. “Как минимум поздравляли 500 представителей профессии. Сейчас — от силы 50. А цветы для вручения и венки для возложений в День Победы и другие дни памяти мы продолжаем брать в долг — так повелось еще со второй половины 2008 года, когда из-за кризиса “упал бюджет”. Расходы, предусмотренные на этот год, идут сугубо на оплату долгов”, — утверждает Стычинский. Часы Киевского часового завода, которые традиционно закупает мэрия, стоят от 230 грн. На них есть изображение архангела Михаила — покровителя Киева, и несколько стразов: “В последнее время у нас не было возможности покупать даже рамки и папки для “Благодарностей”, не то что сотни часов”.

МОБИЛКИ. Когда-то чиновникам мэрии оплачивали мобильную связь из расчета 1 500 грн. в месяц. Сейчас для замов мэра установлен лимит в 500 грн., для начальников главков — 300. Трубки телефонов не меняют уже несколько лет.

ПУТЕВКИ. О льготном отдыхе, по словам Стычинского, забыли со времен СССР: “Их выдает только профсоюз работников госучреждений, в среднем 3—5 в год, поскольку у профсоюза нет денег. Путевки дают только по медпоказаниям. Мэрия не имеет права выделять деньги на льготные путевки”. Сам экс-чиновник все 8 лет работы ездил в отпуск за свой счет. Все випы мэрии, по его словам, отдыхают за свои кровные.

ЗАГРАНКОМАНДИРОВКИ. При Сан Саныче за кордон ездили часто. “Была активная международная деятельность, ведь у Киева 70 городов-побратимов. С 2006 года поездки замов за рубеж можно пересчитать по пальцам. Басс ездил дважды — в Москву и Пекин, где Киев представлял инвестпроекты. Голубченко по вопросам Евро был в Вене и Польше, мэр ездил с делегацией в Москву”, — говорит Стычинский. По его словам, мэрия оплачивала перелет, проживание из расчета 50 евро и выдавала суточные. “Поскольку за 50 евро можно рассчитывать только на “три звезды”, заместители и мэр оплачивали проживание номеров по своему усмотрению лично”, — говорит Стычинский.

Надеяться на возобновление щедрого финансирования от мэрии пока не приходится, поскольку новое руководство излишние траты не приветствует.

НА ОХРАНЕ НЕ ЭКОНОМЯТ. Если верить данным “тендерного” сайта, расходы на охрану мэрии и Киеврады увеличились почти в 7 раз. Как рассказал экс-руководитель аппарата мэрии Бронислав Стычинский, большая часть этих денег — оплата услуг секьюрити прошлых лет. В то же время, в феврале мэрия проводила тендер на закупку охранных услуг для Киеврады на 5 млн грн. Правда, секретариат Киеврады утверждал, что тендер так и не состоялся.

Однако, здания мэрии (по ул. Крещатик, 36 и ул. Б. Хмельницкого, 6-а) днем охраняет несколько охранников, дополнительно, как минимум 10 человек привлекается во время сессий Киверады для охраны сессионного зала. С их появлением в мэрии удостоверение требуют показывать не только при входе, но и внутри здания.

Сегодня

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.