субота, 20 квітня 2024 г.

Полиция за месяц действия новых правил межобластных перевозок проверила более 90 тысяч единиц транспорта

Полиция за месяц действия новых правил межобластных перевозок проверила более 90 тысяч единиц транспорта

За месяц действия новых правил перевозок между регионами Национальная полиция провела 91168 проверок регулярных и нерегулярных пассажирских перевозок на наличие у водителей и членов экипажа документов о вакцинации или отрицательных результатов тестирования на COVID-19. По результатам проверок правоохранители составило около 700 протоколов. Наибольшее количество нарушений было выявлено в Киевской области.

Об этом KV стало известно из сообщения пресс-службы МОЗ.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Ответственность за наличие соответствующего документа на автобусных маршрутах несет пассажир, в железнодорожном и авиатранспорте – перевозчик”, – сказано в сообщении.

В частности:

  • в автотранспорте было проведено 75 149 проверок
  • на железнодорожных вокзалах – 15 181
  • в аэропортах – 805

Как результат, было составлено 704 административных протокола по части 1 ст. 44-3 "Нарушение правил карантина людей" Кодекса об административных правонарушениях.

По данным Нацполиции, наибольшее количество нарушений выявлено в Киевской области – 216. 

Отмечается, что за нарушение правил карантина может угрожать ответственность в виде штрафа. Для пассажиров автобусных маршрутов – от 17 тыс. гривен до 34 тыс. гривен, для перевозчиков авиа и железнодорожного транспорта – от 34 тыс. гривен до 170 тыс. гривен.

Также пресс-служба МОЗ пояснила, что согласно статье 39-1 Закона Украины “Основы законодательства Украины о здравоохранении” пациент имеет право на тайну о состоянии своего здоровья, факте обращения за медицинской помощью, диагнозе, а также о сведениях, полученных при его медицинском обследовании.

“То есть медицинская тайна содержит обращение к врачу или диагноз, а в документах о вакцинации этих сведений нет. Поэтому правоохранители при проверках соблюдения карантинных правил могут потребовать у граждан предъявить COVID-сертификат, не нарушая при этом закон”, – сказано в сообщении.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

В то же время, как сообщило ИА Українські новини, Министерство внутренних дел отказалось сообщить информацию о вакцинации министра Дениса Монастырского и его заместителей из-за медицинской тайны.

Отмечается, что агентство запрашивало информацию о том, вакцинирован ли Монастырский и его заместители.

"...затронутые в запросе на информацию вопросы касаются медицинской тайны. Так, Конституцией Украины (статьи 32 ч. 2 и 34 ч. 3) гарантируется право на неразглашение конфиденциальной информации. Право на медицинскую тайну закреплено в Основах законодательства Украины о здравоохранении (статьи 39 ч. 2 и ч. 5, 39-1, 40, 43 ч. 1). Отдельные аспекты определены в Семейном кодексе Украины (статья 30), Гражданском кодексе Украины (статьи 285 ч. 2 и ч. 4, 286), Уголовном кодексе Украины (статьи 132, 145), Законе Украины "Об информации" (статья 21 ч. 2)", – говорится в ответе.

Также МВД отмечает, что нарушение врачебной тайны является злоупотреблением правом на информацию, что влечет гражданско-правовую ответственность.

Напомним, с  21 октября все межобластные перевозки разрешены только при наличии COVID-сертификата или отрицательного теста. Новые правила пока не касаются общественного транспорта в городах и перевозок внутри одной области.

Читайте: На киевском вокзале полиция с автоматами заблокировала автобус из-за отсутствия ковид-сертификата у водителя

Фото: МОЗ

КиевVласть

Оксана Олейникова

Теги: новости киевской области, новости украины, статистика, статистика, коронавирус, транспорт, нацполиция, министерство здравоохранения, моз, проверки, правила, протоколы, карантинные ограничения

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.