середа, 17 липня 2024 г.

Парламент ухвалив закон про електронну акцизну марку на тютюн та алкоголь

Парламент ухвалив закон про електронну акцизну марку на тютюн та алкоголь

Верховна Рада (ВР) прийняла законопроект, що впроваджує акцизну е-марку. Така діджиталізація дозволить відстежувати рух алкоголю, тютюнових виробів, рідин для електронних сигарет від виробника або імпортера до кінцевого споживача. Новації запровадять з січня 2026 року.

Про результативне голосування на засіданні ВР 29 червня 2023 року KВ стало відомо з картки відповідного законопроекту.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Проект закону №8287 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України у зв’язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах” у другому читанні та в цілому підтримали 252 з 324 присутніх народних депутатів (при мінімально необхідних 226 голосах).

Згідно з прикінцевими положеннями законопроекту, поданого на перше читання, він вводиться в дію з 1 січня 2024 року. Але в уряді кажуть, що закон запрацює двома роками пізніше.

Автор законопроекту – голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. За його словами, прийнятий закон створює умови для того, щоб кожен громадянин зміг ідентифікувати продукцію та перевірити легальність походження товару.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Законом запроваджується електронна марка акцизного податку, передбачивши, що електронна марка наноситься у встановленому Законом про електронну простежуваність порядку на пачку (одиничну упаковку) тютюнового виробу або пляшку (одиничну упаковку) з алкогольними напоями або ємності (одиничні упаковки) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах”, – сказано в парламентському релізі за підсумками голосування за цей законопроект.

Вказується, що запровадження електронної марки акцизного податку надасть можливість:

  • відстежувати рух алкоголю, тютюнових виробів, рідин для електронних сигарет від виробника/імпортера до кінцевого споживача;

  • контролювати повноту і своєчасність сплати сум акцизного податку за такі товари;

  • кожен громадянин зможе ідентифікувати продукцію та перевірити легальність походження товару.

У Кабінеті міністрів наразі кажуть, що новий закон додасть прозорості ринку підакцизних товарів. 

“Щороку Україна втрачає мільярди гривень через тіньовий ринок тютюну та алкоголю. У 2022 році кожна п’ята пачка цигарок та кожна третя пляшка алкоголю продавалися нелегально. Несплата акцизного податку не лише завдає збитків, а й сприяє процвітанню корупції та контрабанди. Створення системи простежуваності еАкциз дозволить посилити контроль обігу тютюну й алкоголю та зекономити мільярди гривень, які підуть не на сірий ринок, а на оборону держави”, – цитує Урядовий портал віце-прем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України – міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова.

Читайте: На Київщині у підпільних виробників алкоголю вилучили 15 тисяч літрів фальсифікату (фото)

За словами урядовця, кожен продукт матиме електронну акцизну марку, виражену двовимірним DataMatrix-кодом. Виробники та імпортери самостійно зможуть генерувати її в цифровій системі простежуваності еАкциз та наносити на кожну пляшку алкоголю чи пачку цигарок.

А споживачі зможуть пересвідчитися, що купують не контрафакт. Для цього треба просканувати електронну акцизну марку через застосунок Дія і звірити:

  • назву;

  • виробника;

  • місце виробництва;

  • магазин, де продається товар;

  • код маркування, який можна звірити з нанесеним на марку;

  • статус електронної акцизної марки.

Якщо будуть невідповідності, кожен зможе в один клік сповістити про це державу в Дії, обіцяють в уряді. 

“При розробці законопроекту врахували основні європейські норми щодо маркування та контролю за рухом тютюнових виробів. Це дозволить нашим виробникам гармонійно інтегруватися з ринком ЄС та розширити свої бізнес-можливості після вступу України до складу Європейського Союзу”, – сказано в урядовому релізі.

Електронна акцизна марка та система простежуваності почнуть діяти в Україні вже з січня 2026 року.

Читайте: Тютюновий акциз сплачуватимуть у місцеві бюджети не торговці, а виробники та імпортери

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, Верховна Рада, електронний акциз, еАкциз, акцизна марка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.