среда, 1 декабря 2021 г.

Освітній омбудсмен просить у МОН роз'яснень, як мають діяти директори шкіл у разі, коли вчителі відмовляються вакцинуватися від COVID-19

Освітній омбудсмен просить у МОН роз'яснень, як мають діяти директори шкіл у разі, коли вчителі відмовляються вакцинуватися від COVID-19

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов звернувся за роз’ясненням до Міністерства охорони здоров'я, Міністерства освіти  і науки України та до  Державної служби України з питань праці з проханням надати відповіді на запитання щодо правомірності відсторонення невакцинованого працівника від роботи

Про це KV стало відомо із повідомлення Горбачова у Facebook від 26 жовтня 2021 року.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Останнім часом служба освітнього омбудсмена отримує багато звернень та запитань від керівників закладів, педагогічних працівників щодо правомірності відсторонення невакцинованого працівника від роботи, правових підстав такого відсторонення, щодо того, чи зберігається заробітна плата у відстороненого від роботи нещепленого працівника тощо”, – розповів омбудсмен.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

08 листопада набирає чинності наказ МОЗ №2153 від 04.10.2021 року "Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням".

Пункт 3 цього наказу передбачає, що працівники закладів освіти всіх рівнів, незалежно від типу та форми власності, мають обов’язково отримати вакцинацію проти Covid-19. 

Зі слів Сергія Горбачова, наразі дуже гостро постало питання, як діяти керівникам закладів освіти, якщо працівник відмовляється отримати обов’язкове щеплення або має медичні протипоказання для вакцинації. Ці питання трудових відносин юридично дуже непрості. 

“21 жовтня 2021 року я офіційно звернувся за роз’ясненням до Міністерства охорони здоров'я, Міністерства освіти  і науки України та до  Державної служби України з питань праці з проханням надати відповіді на наступні запитання”, – додає омбудсмен.

Всього Сергій Горбачов називає шість важливих питань щодо вакцинації. Перше: який порядок отримання керівником закладу освіти інформації щодо:

- наявності або відсутності у працівника закладу освіти обов'язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 або про відмову педагогічного працівника від вакцинації?

Другим питанням стало: “Які дії, відповідно до чинного законодавства, має здійснювати керівник закладу освіти у разі відмови працівника від обов'язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, та/або відмови надати відповідний сертифікат, що підтверджує наявність такого щеплення”.

Окрім цього освітнього омбудсмена хвилює правомірність відсторонення від роботи працівника, який відмовляється від обов'язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, та/або відмовляється надати відповідний сертифікат, що підтверджує наявність такого щеплення, та чи правомірна така вимога під час очного навчання, під час дистанційного навчання та канікул? 

Чи зберігається заробітна плата у відсторонених від роботи працівників, які не отримали обов’язкове щеплення? 

“Якщо відсторонення є правомірним, які документи (накази, розпорядження тощо) має видати керівник закладу освіти та органу управління освітою для відсторонення працівників від роботи, і якими нормативно-правовими актами має керуватися керівник закладу освіти у разі відсторонення?”, – питає Сергій Горбачов.

Також Сергій Горбачов поцікавився, які документи має надати працівник закладу освіти у разі наявності у нього абсолютних медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень і які дії керівника закладу освіти у разі наявності протипоказань до проведення профілактичних щеплень та надання відповідної довідки від лікаря? Чи має право керівник закладу освіти допустити такого працівника до роботи? Якщо так, то за яких умов?”

Сергій Горбачов попросив надати відповідь у першочерговому порядку, оскільки наказ МОЗ №2153 від 04.10.2021 року набирає чинності через один місяць з дня його офіційного опублікування, тобто 08 листопада 2021 року.

Нагадаємо, як писала KV, освітній омбудсмен Сергій Горбачов обіймає свою посаду із серпня 2019 року. До переходу на цю посаду Горбачов працював директором школи №148. До нього ця посада належала народній депутатці Людмилі Денисовій.

Читайте: Кличко поручил массово вакцинировать от COVID-19 всех учителей Киева

Фото: сторінка омбудсмена

КиевVласть

Ілля Мандрикін

Теги: новости киева, новости украины, COVID-19, вакцинация, министерство образования и науки, образовательный омбудсмен, сергей горбачев

среда, 1 декабря 2021 г.
14:26
Суд виніс вирок жителю Київщини за вчинення умисного вбивства
14:04
За сутки в Киеве от коронавируса умерли 29 человек
13:57
Рада предварительно поддержала передачу пожарных частей в коммунальную собственность
13:53
ЦИК “завернул” несколько инициатив по проведению референдума
13:44
Правоохранители задержали мужчину, который “заминировал” АЗС на Подоле
13:33
Кабмин увеличил доходы и расходы в проекте госбюджета-22 ко второму чтению
13:26
Возле Офиса президента в Киеве устанавливают каток
13:03
В Киеве правоохранители обезвредили ботоферму, которая работала на расшатывание протестный настроений
12:44
В Киеве предприниматели протестуют под Верховной Радой
12:36
Президент Зеленский хочет предоставить украинское гражданство иностранцам диаспоры
12:21
Зеленский внесет в Раду законопроект об экономическом паспорте украинца
12:18
Делегация Киевсовета обсудила с мэром финского города Турку сотрудничество в туристической и культурной сферах
12:01
Зеленский анонсировал всеукраинскую перепись населения на февраль 2023 года
11:48
Кличко призвали не останавливаться на Густелеве и уволить директоров транспортных КП, - политэксперт Лупова
11:44
На Красном Хуторе остановилось строительство новых водопроводных и канализационных сетей
11:26
На Контрактовой площади в Киеве больше месяца будет проходить рождественский фестиваль
Календарь событий