понедельник, 6 декабря 2021 г.

Олена Зеленська на другому засіданні Ради безбар’єрності представила просвітницький проект “Довідник безбар’єрності”

Олена Зеленська на другому засіданні Ради безбар’єрності представила просвітницький проект “Довідник безбар’єрності”

Перша леді України Олена Зеленська (на фото) взяла участь у другому засіданні Ради безбар’єрності. Захід відбувся під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Члени Ради розглянули доопрацьований План заходів на 2021-2022 роки на виконання Нацстратегії, до якого включено пропозиції від громадськості, дані щодо необхідного фінансування та чіткі індикатори успішності його реалізації.

Про це KV стало відомо з повідомлення Офісу Президента.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Безбар’єрність – це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, у якому буде комфортно всім. До Плану заходів залучена потужна команда – це представники влади разом з представниками громадськості. Я б навіть назвала це не План заходів, а План змін. І це про зміни, які можуть бути втілені в найближчі два роки та мають сприяти тому, щоб безбар’єрність стала новою суспільною нормою”, – зазначила Олена Зеленська.

Під час засідання перша леді представила власний просвітницький проект “Довідник безбар’єрності”.

“Ця стратегія створена для людей, і вона про людей. Раз за разом ми стикаємося з тим, що треба пояснювати значення безбар’єрності. Для того щоб зробити поняття більш зрозумілим, у мене виникла ідея: створити єдиний довідник із роз'ясненням основних принципів безбар’єрності, правил комунікації та словником базових понять безбар’єрності”, – прокоментувала Олена Зеленська.

План заходів передбачає понад 250 ініціатив, що мають бути втілені у найближчі два роки. Серед усіх заходів представники міністерств спільними зусиллями визначили сім пріоритетних проектів. Вони стосуються найбільших бар’єрів, з якими українці стикаються щодня.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

“250 проектів, що увійшли до Національної стратегії безбар'єрності, – це ті реальні зміни, на які роками чекали мільйони українців у кожній територіальній громаді: від Ужгорода до Луганщини, від Чернігова до Одеси. План заходів стане “дорожньою  картою” для кожного міністерства, у межах своєї сфери відповідальності. Також сьогодні презентовано сім ключових проектів цього Плану, які відповідають на найбільші виклики, пов’язані з суспільними бар’єрами”, – наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Зокрема, міністерства сфокусуються насамперед на таких проектах:

- Стандарти інфраструктурної безбар`єрності – об’єкти транспортної інфраструктури мають стати доступними для всіх та відповідати сучасним вимогам безбар’єрності.

- Інформаційна кампанія “Україна без бар'єрів” – суспільство має бути обізнаним та сприймати філософію життя без обмежень.

- Доступ до інтернету в українських селах – щонайменше 6 тис. об’єктів соціальної інфраструктури, 3 тис. сіл, 1 млн українців отримають змогу підключитись до інтернету.

- Фізична доступність громадських будівель – маломобільні групи населення отримають змогу переміщуватись та користуватись більшістю громадських будівель.

- Ветеранська підприємницька ініціатива G2VEI (Government to Veterans Entrepreneurial Initiatives) – учасники бойових дій та ветерани отримають рівні можливості, незалежно від географії проживання, для започаткування власного бізнесу.

- “Шкільна освіта для всіх” – вдосконалення роботи освітніх центрів: сім'ї з дітьми з особливими потребами отримають мультидисциплінарний підхід для раннього виявлення особливих освітніх потреб, щоб надати повноцінну освіту та розвиток дітям.

- Впровадження міжнародної класифікації функціонування (МКФ), обмежень життєдіяльності та здоров’я – передбачає новий підхід до визначення статусу “особа з інвалідністю”, “дитина з інвалідністю”, а реабілітаційна допомога буде враховувати реальні потреби особи незалежно від наявності статусу “особа з інвалідністю” – цього в державі ще ніколи не було.

Очікується, що доопрацьований План заходів з реалізації Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору на 2021-2022 роки буде розглянуто й затверджено на найближчому засіданні КМУ.

Відтак, проєкт Плану заходів на 2021-2022 роки передбачає:

  • Створення безбар'єрного доступу пасажирів до об'єктів транспортної інфраструктури;

  • Підвищення обізнаності маломобільних груп населення про свої права та можливості їх реалізації;

  • Підключення до оптичного Інтернету 6 тисяч об'єктів соціальної інфраструктури, розташованих у сільській місцевості;

  • Оновлення низки державних будівельних норм відповідно до сучасних вимог безбар'єрності та посилення контролю за дотриманням державних будівельних норм. Впровадження нових стандартів доступності громадських будівель;

  • Підвищення підприємницької діяльності ветеранів. Для цього буде створено онлайн-платформу, яка надасть доступ ветеранам до всіх необхідних сервісів для започаткування, ведення та розвитку бізнесу;

  • Впровадження в Україні Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я;

  • Створення освітньої моделі, яка забезпечує підтримку в освітньому процесі будь-якої дитини, яка цього потребує тощо. 

“Наша мета – створення комфортного і безбар’єрного простору на всій території держави. В Україні не має залишитися жодної громадської будівлі, до якої не змогли б потрапити люди з категорії маломобільних груп населення. Мінрегіон узагальнив пропозиції всіх центральних органів виконавчої влади та підготував відповідний проєкт рішення Уряду, який вже сьогодні буде направлено на розгляд Кабінету Міністрів. Хочу ще раз подякувати першій леді Олені Зеленській, яка виступила ініціатором розробки Нацстратегії  безбар’єрності”, – зауважив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Нагадаємо, Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року “Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні”.

Розроблення проєкту Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координує Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті Міністрів України надає експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО “Безбар’єрність”

Читайте: Українців запрошують до обговорення проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору

Фото: пресслужба Офісу Президента

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: новини київщини, новини київської області, позиция, позиція, кода, олексій чернишов, олена зеленська, національна стратегія, нацстратегія, безбар’єрний простір

воскресенье, 5 декабря 2021 г.
18:01
Планові відключення електроенергії в Київській області 5 грудня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:03
Завтра, 6 декабря, в Киеве ожидается налипание мокрого снега, на дорогах гололедица
16:06
В Киеве еще на двух улицах поменяли освещение на энергосберегающее
15:01
В аэропорту “Борисполь” таможенники изъяли 789 пачек сигарет без акциза
14:04
Киевлянин с диагнозом ДЦП во второй раз установил рекорд Украины (фото)
13:05
Под Киевом полицейский совершил ДТП, в котором погибли два человека (видео)
12:01
За останню добу на коронавірус захворіли 535 жителів Київщини
11:03
Старостенко озаботилась вакцинацией детей и победой Киева над ковидом
10:06
За сутки в Украине от коронавируса умерли 278 человек
09:01
В Киеве возле станции метро “Демеевская” заработал каток под открытым небом
07:15
Сегодня, 5 декабря, ярмарки пройдут в пяти районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 5 декабря 2021 года
суббота, 4 декабря 2021 г.
18:06
Планові відключення електроенергії в Київській області 5 грудня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:05
В Киеве во время проведения чемпионата Украины по спортивным танцам произошел пожар (фото)
16:04
Полицию попросили расследовать угрозы в адрес активиста-защитника исторических зданий в столице
15:05
Нардеп Бурмич требует от Кличко отчета о новом Генплане Киева
Календарь событий