суббота, 18 сентября 2021 г.

Олексій Чернишов: Уряд планує побудувати інфраструктуру для 25-ти індустріальних парків протягом найближчих трьох років

Олексій Чернишов: Уряд планує побудувати інфраструктуру для 25-ти індустріальних парків протягом найближчих трьох років

Завдяки розбудові індустріальних парків десятки тисяч осіб зможуть отримати робочі місця з гідною заробітною платою. Про це заявив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час панельної дискусії на форумі Україна 30 “Трудові ресурси”.

Про це KV стало відомо з повідомлення міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова в соцмережі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Протягом найближчих трьох років Уряд планує побудувати інфраструктуру для мережі з двадцяти п’яти індустріальних парків за державні кошти. Це забезпечить створення сотень тисяч робочих місць в суміжних галузях економіки. Хочу відзначити, що індустріальні парки — це також майданчики для інвестицій українцями з-за кордону. Їх перевагами, зокрема, є низький “бар’єр входу” та зручність для нових інвестицій”, — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

Олексій Чернишов підкреслив, наразі Мінрегіон разом із Комітетом з економічного розвитку Верховної Ради, Мінекономіки та експертним середовищем підготували до другого читання законопроєкт 4416-1 щодо змін до базового закону про індустріальні парки. Задля створення базової інфраструктури та економічних стимулів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Зокрема, документ передбачає підтримку розвитку індустріальних парків через: будівництво інженерно-транспортної інфраструктури індустріальних парків за кошти державного бюджету; компенсацію відсоткових платежів по кредитах на господарську діяльність та облаштування цих парків. Для забезпечення податкових та митних пільг для учасників індустріальних парків зареєстровані відповідні законопроєкти 5688 та 5689. Йдеться про звільнення від податку на прибуток резидентів індустріальних парків на десять років за його реінвестування в розвиток, звільнення від оподаткування митом та ПДВ ввезення нового устаткування для власного використання, встановлення пільг з податку на нерухомість за рішенням громади.

Під час прес-конференції, яка відбулась після панельної дискусії, очільник Мінрегіону Олексій Чернишов наголосив, на важливості розбудови Центрів креативної економіки. На платформі подібних центрів будуть створювати ІТ-школи та креативні простори для навчання й коворкінгу. Центри допоможуть розвивати унікальні екосистеми підтримки високотехнологічного бізнесу в регіонах.

“Ми маємо зацікавити молодь, створити умови для смарт-підприємництва, навчити заробляти інтелектом”, — зазначив Олексій Чернишов.

Наразі запланована реалізація пілотних проєктів зі створення центрів креативної економіки в Кривому Розі та у співпраці з Укроборонпромом — у Черкасах. Зазначимо, перша панельна сесія форуму була присвячена державній візії з повернення трудових мігрантів. У дискусії взяли участь перший віцепрем'єр-міністр України — міністр економіки України Олексій Любченко, радник Президента України з питань економіки Олег Устенко, Надзвичайний і Повноважний посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Португальській Республіці Інна Огнівець, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України Елла Лібанова та народний депутат Леся Забуранна.

Нагадаємо, як раніше зазначав Президент України Володимир Зеленський, — “розвиток індустріальних парків — важлива й амбітна мета. Це популярний у світі принцип організації промисловості, який є ефективним інструментом залучення інвестицій”.

Читайте: Олексій Чернишов: Парламент ратифікував Фінансову угоду між Україною та ЄІБ – 340 млн євро буде спрямовано на відновлення України

Фото: сторінка Олексія Чернишова

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: новини київщини, новини київської області, позиція, олексій чернишов, інвестиції, мінрегіон, індустріальні парки, зарплатня, трудові ресурси

суббота, 18 сентября 2021 г.
09:04
В Украине за сутки вакцинировано более 130 тысяч человек
07:15
Сегодня, 18 сентября, во всех районах Киева проведут ярмарки
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 18 сентября 2021 года
пятница, 17 сентября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 18 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:27
На выходных в Киеве ярмарки изменят маршруты общественного транспорта
20:04
Столичные власти планируют выдать матпомощь 34 киевлянам к Дню памяти жертв Бабьего Яра
19:44
Власти Киева заявили, что в течение лета демонтировали почти 1700 незаконных элементов благоустройства
19:32
Завтра,18 сентября, на улице Костельной ограничат движение из-за празднования 700-летия восстановления Киевской епархии РКЦ
19:21
В аэропорту “Борисполь” закрывают пункт вакцинации от COVID-19
19:06
Уже понад 20 “активних” парків почали працювати на Київщині
18:51
Завтра, 18 сентября, в Белой Церкви ограничат движения транспорта в связи с празднованием Дня города
18:43
Київська облрада виділила 2,5 млн гривень на завершення будівництва каналізаційної насосної станції в Зазим’ї, – Шкуро
18:30
Аграрию из Белой Церкви разрешили греть жителей Броваров
18:16
Депутаты Украинки в суде требуют отменить три решения горсовета
18:02
Ход строительства секций 3 и 4 в ЖК “Шевченковский”
17:47
ГБР не может установить, кто был за рулем в момент ДТП с участием нардепа Трухина
Календарь событий