вівторок, 19 березня 2024 г.

NYT оприлюднили нові докази, як російські солдати страчували людей у Бучі

NYT оприлюднили нові докази, як російські солдати страчували людей у Бучі

The New York Times опублікувало велике розслідування, включно зі свідченнями свідків, фото та відеофіксацією, як рашисти страчували чоловіків у Бучі 4 березня. Поважне ЗМІ називає це військовим злочином.

Про це, як передає KВ, йдеться у матеріалі The New York Times

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Повідомляється, що російські десантники стратили щонайменше вісьмох українців у передмісті Києва, що є потенційним військовим злочином.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Буча, Україна. Це останній раз, коли чоловіків бачать живими: на двох відео російські десантники марширують їх під дулом зброї вулицею в передмісті Києва в Бучі. Частина українських полонених згорблена, тримаються за пояси тих, хто йде перед ними. Інші тримають руки за головою. “Ідіть праворуч, сука”, — наказує їм один із солдатів”, – коментує видання оприлюднене відео.


“Відео зняті 4 березня камерою безпеки та свідком у сусідньому будинку та отримані The New York Times, є найчіткішим доказом того, що чоловіки перебували під вартою російських військ за кілька хвилин до страти”, – видання.

“Там, біля паркану, лежать заручники”, – розповідає той, хто знімає одне з відео. Рахує: “Раз, два, три, точно, чотири, п’ять, шість…” Загалом утримують дев’ять осіб.


“Чоловіків змусили опуститися на землю, в тому числі один одягнений у яскраво-блакитний світшот з капюшоном. Вісім свідків розповіли The Times, що сталося далі. Солдати відвели чоловіків за сусідню офісну будівлю, яку захопили росіяни, і перетворили на імпровізовану базу. Були постріли. Полонені не повернулися. Відео з дрона, зняте днем ​​пізніше, 5 березня, також отримане The Times, є першим візуальним доказом, який підтверджує розповіді очевидців. На ньому було видно трупи, які лежали на землі біля офісної будівлі на вулиці Яблунській, 144, а біля них стояли на варті двоє російських солдатів. Серед тіл виднівся яскраво-блакитний спалах — полонянка в блакитній кофті. Фотографія тіл страчених чоловіків, які лежать у дворі, деякі зі зв’язаними руками, була серед фото, які привернули увагу всього світу на початку квітня після відходу російських військ з Бучі. Російські лідери на найвищих рівнях неодноразово заперечували правопорушення в Бучі та описували зображення як “ провокацію та фейк. Але тижневе розслідування The Times надає нові докази — включаючи три відео — того, що російські десантники схопили та навмисно стратили чоловіків, сфотографованих у дворі, що прямо причетно ці сили до ймовірного військового злочину. Міністерство закордонних справ і оборони Росії не відповіли на запити про коментарі щодо висновків The Times”, – повідомляє видання.

Щоб з’ясувати, що трапилося з цими людьми, The Times провела тижні в Бучі, опитуючи вцілілого, свідків, поліцейських і військових. Журналісти зібрали раніше неопубліковані відео з дня страти — одні з єдиних на сьогодні доказів, що дозволяють простежити остаточне пересування жертв. The Times перевірила соціальні мережі на предмет повідомлень про зниклих безвісти, поспілкувалася з членами сімей жертв і вперше встановила особу всіх страчених чоловіків і чому більшість з них стали мішенню.

“Це були чоловіки і батьки, робітники продуктових магазинів і заводів, які до війни жили звичайним цивільним життям. Але з обмеженнями на виїзд чоловіків з країни, а також з рішучістю захистити свої громади, більшість чоловіків приєдналися до різних сил оборони за кілька днів до того, як їх убили. Майже всі вони жили в декількох хвилинах ходьби від подвір’я, в якому згодом лежать їхні тіла”, – додали у виданні.


На кадрах з камери спостереження навпроти Яблунської, 144 видно, як російські десантники окупували Бучу приблизно в той час, коли було страчено групу чоловіків.

“Через чотири тижні, після відходу російських військ з Бучі, репортери Times відвідали місце страт. Стіна та сходи будівлі були порізані кульовими отворами. З іншого боку двору, за кілька футів від місця, де лежали тіла, були стріляні гільзи 7,62x54R, які використовувалися в кулеметах радянської розробки ПК і снайперських гвинтівках Драгунова, які зазвичай використовувалися російськими військами. The Times також знайшла всередині будівлі невистріляний патрон 7,62x54R”, – додали у виданні.


Нагадаємо, до міста Буча на Київщині прибули перші модульні будинки для мешканців, які втратили своє житло внаслідок дій російських окупантів. Вони будуть встановлені на території місцевої школи.

Читайте: До Бучи привезли перші модульні будинки для втративших житло мешканців

фото: NYT

КиївВлада

Вероніка Злацька

Теги: новини київщини, новини київської області, війна, буча, російська агресія, докази, нелюди, страти, уроди

вівторок, 19 березня 2024 г.
13:07
У палаючій багатоповерхівці на вулиці Романа Ратушного загинула жінка
12:46
На нанесення дорожньої розмітки в столиці спрямовують майже 2,4 млн гривень
12:25
“Укрзалізниця” додала ще один поїзд з Києва до Трускавця
12:02
Керівникам КП “Київавтошляхміст” правоохоронці повідомили про підозру у нанесенні збитків на 3,5 мільйона гривень
11:46
“Київпастранс” за 22 млн гривень ремонтуватиме дах Дарницкого трамвайного депо
11:25
У Дніпровському районі до кінця місяця проводитимуть стерилізацію та вакцинацію вуличних тварин (адреси)
11:03
Печерське управління поліції за 2,5 млн гривень планують оснастити новою сигналізацією
10:44
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
10:24
У ході гасіння пожежі у Дніпровському районі столиці рятувальники виявили тіло
10:04
ЄС розробляє закон про спрямування в Україну прибутків заморожених активів рф, - Bloomberg
09:45
Інженерними підрозділами ЗСУ з початку року знешкоджено понад 7,5 тис. вибухонебезпечних предметів
09:23
На столичному пішохідно-велосипедному мості знов тріснуло скло, - ЗМІ
09:01
Протягом минулої доби відбулося 61 бойове зіткнення, - Генштаб ЗСУ
понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
Календар подій
У столичних судах вирішується доля Венеціанського і Труханового островів
19 березня 2024 г. 09:00
У столичних судах вирішується доля Венеціанського і Труханового островів
Офіс Генерального прокурора вже більше року працює над тим, щоб у судовому порядку заборонити КП “Плесо” встановлювати прибережні захисні смуги на Венеціанському і Трухановому островах у Києві. На переконання прокурорів, в цих рекреаційних зонах і без того апріорі “лімітована” будь-яка господарська діяльність, а тому оголошення там захисних смуг може створити хибне уявлення про відсутність відповідних обмежень на цих та інших островах Дніпра. Наразі Генпрокуратура має успіхи у цій справі – вона виграла вже дві інстанції, але КП “Плесо” ще може скористатися своїм правом на касаційне оскарження. Враховуючи відсутність затверджених Київрадою ДПТ островів, навіть найбільшого Труханового, наразі загроза їх забудови виглядає досить суттєво.
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
18 березня 2024 г. 09:00
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
Посадовці КМДА формально ще можуть спробувати відстояти в касаційному суді свою позицію – не видавати МУО на проєктування, які допоможуть замовникам легально перетворити історичну садибу Маліна (1890 рік побудови) на вул. Олександра Кониського, 22 у сучасний житловий будинок. Чиновники до цього програли два суди по цьому питанню. Причина – історичному об'єкту офіційно не надано статус пам'ятки, а гучне рішення Київради від серпня 2021 року, яким власникам таких об'єктів було рекомендовано утриматися від здійснення робіт в них, як на цьому ще тоді наголошувала КВ, не має “зобов'язального характеру”. Поки київські активісти добиваються присвоєння садибі Маліна охоронного статусу, забудовники, які, схоже, пов'язані з “групою родин Негрича та Голиці", встигли зруйнувати значну частину будівлі. Відповідні слідчі дії станом на сьогодні ніяких результатів не принесли і, ймовірно, вже не принесуть.