п'ятниця, 29 березня 2024 г.

Німецький досвід для Києва. Як подолати корки та створити генплан, що всіх влаштовує?

Німецький досвід для Києва. Як подолати корки та створити генплан, що всіх влаштовує?

29 травня 2015 року, у перший день фестивалю міських проектів “PRO місто”, з лекцією “Міський розвиток Києва. Як створити генеральний план?” виступила урбаністка з Німеччини Катаріна Георге.

Як стало відомо KV, пані Георге має великий досвід з консультування муніципалітетів щодо створення генпланів – зокрема, вона працювала у таких “непростих” містах, як Дамаск та Бейрут. Наразі вона є експертом-консультантом у Департаменті містобудування та архітектури КМДА. Отже, пані Георге присвятила значну частину свого виступу саме київським проблемам та запропонувала дещо несподіване їх вирішення, повідомляють у прес-службі фестивалю “PRO місто”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Так, говорячи про основні моменти транспортної стратегії, німецька урбаністка підкреслила необхідність обмеження руху приватних автомобілів у центрі Києва. Паралельно з цим слід розвивати громадський транспорт, аби кияни мали можливість залишити своє авто вдома, вирушаючи до центру. Загалом, вважає пані Георге, київській владі не варто продовжувати розширення транспортних магістралей, адже це не допоможе подолати корки на дорогах. “Якщо ви розширюєте шляхи, ви отримуєте ще більший трафік й зрештою опиняєтесь там само, де й були”, - зауважила вона.

Ще одним корисним для Києва трендом може бути перетворення міста на поліцентричне. Нові райони з великою кількістю житла мають стати “субцентрами”, якщо їх доповнити певними адміністративними та комерційними функціями.

Що стосується власне генплану, тут, вважає урбаністка, Києву варто врахувати німецький досвід – зокрема, обов’язково залучати громаду до його обговорення. У Німеччині за законом такі обговорення або конференції мають відбутися щонайменше тричі. Але за фактом їх буває набагато більше, адже за розробку генплану платить з податків сама громада.

Крім того, генеральні плани у Німеччині не розробляються якимось одним інститутом чи бюро – це конкурсна процедура. Проте після того, як генплан узгоджений з громадою та прийнятий міською владою, він набуває сили закону. А отже жодний забудовник не має права порушувати його приписи.

КиевVласть

Алексей Руденко

Теги: генплан, лекция, PRO місто, урбанистика, георге

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.