субота, 20 квітня 2024 г.

Нерентабельная ГТС загоняет Украину в бюджетную дыру - Карпенко

Нерентабельная ГТС загоняет Украину в бюджетную дыру - Карпенко

Украина должна срочно начать решать вопрос со своей газотранспортной системой, а именно: сделать ее эффективной и рентабельной. Если мы не найдем решение в течение ближайших лет, то получим еще одну дыру в бюджете на содержание "дороги", по которой никто не ездит.

Об этом KV стало известно из сообщения лидера Объединения “Сила Громад” Андрея Карпенко на его странице в Facebook.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Польша представила проект строительства газопровода в Норвегию. Очень грамотная позиция. Теперь поляки одновременно включатся в глобальную европейскую сеть и получат диверсификацию поставщиков. Это - популярная европейская практика, когда в любом бизнесе на каждого поставщика отводят около 25% товара, что потребляется. Так же работает рынок газа в ЕС. Это как большая колба, куда попадает газ из России, Норвегии, Африки, Ближнего Востока. И это деление рынка дает возможность быть независимым. Именно поэтому тотальная зависимость ЕС от российских энергоресурсов - это еще один большой миф Кремля”, - написал Андрей Карпенко.

По его словам, у Евросоюза сегодня есть достаточно поставщиков, чтобы полностью удовлетворить спрос и без газа России.

“Непросто понять причины и мотивы, кто у кого покупает газ и кто с кем строит газопровод. В этих вопросах экономическая составляющая часто уступает политической. Россия сейчас взялась за строительство трех труб: “Сила Сибири”, “Турецкий поток” и “Северный поток”. "Сила Сибири" имеет экономически политические факторы, цель - найти дополнительного покупателя. “Турецкий” и “Северный” потоки - это чисто политический вопрос. Цель: прекратить поставки газа в Европу через Украину. По сути это экономическая война России против Украины. Посему Украина должна срочно начать решать вопрос со своей газотранспортной системой, а именно, сделать ее эффективной и рентабельной”, - уверен эксперт.

Лидер объединения “Сила Громад” также прогнозирует, что если Украина не найдет решение в течение ближайших лет, мы получим еще одну дыру в бюджете на содержание "дороги", по которой никто не ездит. Содержание нерентабельной ГТС входит в тарифы, по которым украинцы платят за газ. Поэтому неэффективную работу Правительства население будет оплачивать из своих карманов.

Справка KV: Андрей Карпенко закончил Киевский национальный торгово-экономический университет (специальность -  “международная экономика”). С 1996 по 2007 год успел потрудиться на постах финансового директора компании “Интерпродукт”, руководителя компании “Газтек”, президента концерна "Укргаз". С 2003 по 2004 год был советником главы совета директоров ДК "Газ Украины" НАК "Нафтогаз Украины". С апреля 2013 года - покинул госсектор и возглавлял частные предприятия, занимавшиеся проблемами городского хозяйства – вначале ООО "Агентство Муниципального Хозяйства", затем, в ноябре 2014 года, ООО "Коммунальные системы Украины". С  9 февраля 2015 года - лидер объединения “Сила Громад”.

Читайте: Більшість місцевих чиновників працюють за принципом: “жодної стратегії – тільки хардкор”

КиевVласть

Артем Янковецкий

Теги: газ, тарифы, сила громад, андрей карпенко, гтс, Северный поток, Турецкий поток

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.