п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Неэффективный формат ипотеки под 7% может заменить финансовый лизинг, - девелопер Никонов

Неэффективный формат ипотеки под 7% может заменить финансовый лизинг, - девелопер Никонов

Госпрограмма ипотеки под 7% по прогнозам не сможет изменить к лучшему ситуацию на рынке жилищного строительства, так как многие банки не готовы идти на предложенные риски.

Об этом, как стало известно KV, заявил основатель KAN Development Игорь Никонов в интервью агентству "Интерфакс-Украина".

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Предложенный формат ипотеки не может быть эффективен. Осталась наибольшая проблема – нежелание банка идти на эти риски. Первый риск – регуляция НБУ о том, какой человек может быть ипотекодержателем. Простому человеку пройти финпроверку очень сложно. У нас, например, в среднем одна ипотечная сделка в месяц. Второй риск – передача квартиры в собственность, чего банки не хотят делать без полной выплаты, а ведь ипотека предполагает именно это. После 2007 года многие отказались платить по кредитам, а в ипотечных квартирах были прописаны дети. Банки проходили 10-летние суды, чтобы выселить и вернуть себе имущество. Выход достаточно прост – ипотеку нужно заменить финлизингом: ты живешь, но пока полностью не выплатишь, это собственность банка. Финансовый лизинг снимает и первую проблему – зачем человеку доказывать свою "белую" зарплату, проходить проверку, если он оплатил треть стоимости? Он же не глупец потерять эти деньги. А если глупец, то банк все равно в выигрыше”, – отметил Никонов.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Также он отметил, что в подобных случаях риск для девелопера огромен. Банки не смогут его оценить. 

“Поэтому я и предлагаю личную гарантию реальных бенефициаров. Вот вы многих знаете реальных владельцев девелоперских компаний в проектах? А должны быть открытые данные по всем проектам. И именно тут должен быть пройден полный комплаенс, а не в потребительских ипотечных кредитах. Кто эти люди, происхождение денег, оплата налогов, прочее. И на сегодня учреждение института гарантора и тщательная проверка этих людей – самый понятный механизм. А там мы и до цивилизованной практики дорастем, когда реализацию проектов финансируют банки”, – рассказал Никонов.

По его словам, KAN – один из немногих девелоперов, кто открыто показывает финансового гарантора.

Напомним, компания KAN презентовала новый проект сети А+. В ЖК Central Park открыло двери Образовательное пространство для детей Too Can. Это пространство охватит комплексной подготовкой детей до семи лет.

Читайте: Гимназия А + получила статус школы Международного Бакалавриата

Фото: сайт компании

КиевVласть

Алексей Ветров

Теги: новости киевской области, новости киевщины, новости компаний, мнение, купить квартиру в Киеве, реклама, KAN, KAN Development, никонов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.