середа, 24 квітня 2024 г.

Нардепи “нагуляли” на 5 млн гривен за неучасть у голосуваннях і засіданнях ВР

Нардепи “нагуляли” на 5 млн гривен за неучасть у голосуваннях і засіданнях ВР

Понад п’ять мільйонів гривень не виплатили народним депутатам від початку 2022 року через прогули засідань комітетів та неучасть у голосуваннях на засіданнях Верховної Ради (ВР) без поважних причин. За перші чотири місяці 2022 року 101 парламентарію припинили відшкодування витрат, пов’язаних із виконанням ними депутатських повноважень. 

Про це KВ стало відомо з аналітичного матеріалу руху “Чесно”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Аналітики руху “Чесно” констатували, що прогульники, які не отримали кошти, є у всіх фракціях і депутатських групах, а також серед позафракційних. Однак найбільший відсоток прогульників від загальної кількості депутатів у фракції серед представників колишньої ОПЗЖ: там майже 66% нардепів від початку року не отримали “депутатських”. 


Серед прогульників комітетів – голова фракції “Слуги народу” Давид Арахамія та його заступник Микола Тищенко, п’ятий президент України Петро Порошенко, лідерка партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко, родина Льовочкіних із ОПЗЖ, очільники групи “Відновлення України” Вадим Столар та Ігор Абрамович і багато інших. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Рух ЧЕСНО наголошує, що неучасть депутата у роботі парламенту без поважних причин свідчить про невиконання ним обов’язків, покладених на нього виборцями. З огляду на це позитивний, на перший погляд, ефект від “заощадження коштів” на прогульниках не повинен підміняти реальну мету -мінімізувати прогульництво серед народних обранців”, – коментують стан справ з прогулами в Раді аналітики.


16 нардепів позбавили нарахувань, пов’язаних із виконанням депутатських повноважень, за всі перші чотири місяці 2022 року. 

Переважна більшість із них — це представники колишньої фракції ОПЗЖ, двоє позафракційних та колишніх “слуг” Людмила Буймістер та Євгеній Шевченко, а також представники групи “За майбутнє”, волинські мажоритарники Ігор Палиця та Степан Івахів. Крім того, до цього переліку потрапив і п’ятий президент України, нардеп від ЄС Петро Порошенко, який був у цьому ж переліку в листопаді 2019 року, після того, як зміни щодо прогульників набрали чинності.


Ще дев’ятьом нардепам не нарахували “депутатські” протягом трьох місяців 2022 року. Серед них голова фракції “Слуги народу” Давид Арахамія, який після початку повномасштабної війни росії проти України очолює переговорну групу України, представник “Батьківщини” з Харківщини Віталій Данілов та мажоритарник зі Львівщини від групи “За майбутнє” Ярослав Дубневич, якого підозрюють у заволодінні понад 93 млн гривень коштів “Укрзалізниці”.


Нагадаємо, у жовтні 2019 року Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, згідно з якими народному депутату, котрий протягом календарного місяця упродовж однієї чергової сесії без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30% голосувань при прийнятті рішень на пленарних засіданнях або у більш як 50% засідань комітету, до складу якого його обрали, не відшкодовують витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний місяць. Це зафіксовано у частині 5 статті 33 Закону “Про статус народного депутата України”.

Читайте: Закон о штрафах для нардепов-прогульщиков вступил в силу

Фото: “Укрінформ”

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, Верховна Рада, рух чесно, депутати-прогульники

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.