субота, 27 квітня 2024 г.

Нардеп Маткивский требует от столичных властей проверить факт нелегальной добычи песка на реке Десенка на Троещине

Нардеп Маткивский требует от столичных властей проверить факт нелегальной добычи песка на реке Десенка на Троещине

Богдан Маткивский сообщил, что к нему обратился председатель ОО “Ревизор” Дмитрий Филон, который заявил о том, что частное общество “Собі” осуществляет массовую добычу речного песка в Десенке, не имея на то разрешительных документов. Причем добыча ведется в таких масштабах, что возможно изменение русла реки, а это - серьезный ущерб экологии.

Об этом KV стало известно из обращения народного депутата Украины Богдана Маткивского директору Департамента городского благоустройства и сохранения природной среды Киевской горгосадминистрации (КГГА) Андрею Фищуку.

Как сказано в документе, общественная организация (ОО) “Ревизор” высказала крайнюю обеспокоенность ситуацией, которая происходит в с. Троещина в Киеве.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“По словам заявителя следует, что без всякого контроля и разрешительных документов работники ООО  “Собі”  намывают сотни миллионов кубометров речного песка, кардинально меняя как русло, так и характер движения деснянских вод. Преступное вмешательства в структуру реки приводит к неконтролируемому подъему грунтовых вод”, - сообщает депутат.

Также, как утверждают в общественной организации, неконтролируемый забор песчаной сырья наносит значительный вред окружающей среде.

“Самовольная разработка создает ситуации опасного состояния песчаных карьеров, проблему разрушения окружающих дорог. К тому же, добыча полезных ископаемых проводится в ночное время, в результате чего нарушаются требования законодательных и других нормативно-правовых актов по защите населения от вредного влияния шума или правил соблюдения тишины в населенных пунктах и ​​общественных местах”, - сообщает в своем письме Дмитрий Филон.

Богдан Маткивский просит проверить факты, изложенные в обращении, и, в случае их правдивости, принять соответствующие меры.

Напомним, буквально на днях прокуратура Киева задержала директора коммерческого предприятия за то, что намывал песок в р. Десенка в промышленных масштабах. Мужчина обязался организовать работы по берегоукреплению урочища “Черторой”. Но, как уверяет прокуратура, параллельно решился “разжиться” песочком с речки Десенка. За 2 года “берегоукрепляющих” работ предприниматель “намыл” песка на 16 млн грн.

Ранее в ноябре 2016 года экс-начальнику коммунального предприятия предъявили обвинение в незаконной добыче песка в Бородянском районе.

Читайте: Золотой песок Киевщины: тайны нелегальной добычи

КиевVласть

Ирина Житняя

Теги: новости киева, проверка, десенка, добыча песка, изменение, богдан матковский, ОО ревизор, ООО Собі, русло реки

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.