понеділок, 6 травня 2024 г.

НАБУ провело обшуки у компаніях, дотичних до постачання Силам оборони тепловізійних приладів

НАБУ провело обшуки у компаніях, дотичних до постачання Силам оборони тепловізійних приладів

Детективи Національного бюро України (НАБУ) провели обшуки в приватних компаніях, дотичних до постачання продукції оборонної промисловості у межах кримінального провадження щодо можливої розтрати державних коштів. Йдеться про постачання Силам оборони тепловізійних приладів. Загальна сума контрактів становить майже 1,5 млрд гривень. Є авторитетна думка, що НАБУ працює вкрай непрофесійно й "кошмарить" не тих, кого треба.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Національного бюро України (НАБУ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“...встановлено, що одна з цих компаній уклала низку контрактів на постачання силам оборони тепловізійних приладів. Загальна сума контрактів – майже 1,5 млрд гривень, з яких компанія отримала передоплату (від 80 до 100%). Попри це, відбулось порушення строків постачання на понад 9 місяців…”, – йдеться в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що крім того станом на початок серпня компанія так і не поставила продукцію на суму майже 200 млн гривень. 

“Закордонні компанії, афілійовані з компаніями-постачальниками, перебувають у фокусі уваги західних правоохоронців за фактом можливої легалізації (відмивання) коштів”, – зауважили в Бюро.

Як наголосили у НАБУ, перед початком обшуку представникам компанії надали ухвалу про проведення обшуку та запропонували добровільно видати необхідні слідству речі та документи. Після відмови було прийнято рішення щодо проведення обшуку. 

Наголошується, що під час обшуку основного офісного приміщення детективами не вилучалась комп’ютерна техніка, всі необхідні відомості було скопійовано на місці за участю спеціаліста.

“Рішення про вилучення документів приймалися з урахуванням доводів представників постачальника про їх необхідність в поточній діяльності. В іншому офісному приміщенні вилучено 2 особисті ноутбуки працівників у зв'язку з необхідністю їх експертного дослідження та неможливістю детального огляду безпосередньо на місці обшуку”, – зазначили в Бюро.

Згідно з повідомленням, “окреме копіювання конструкторських креслень і документації, програмних продуктів, які є інтелектуальною власністю товариства, не здійснювалось”.

Як пояснили в НАБУ, виявлений сейф зламали, “оскільки ключі від нього працівники компанії не надали”. 

“...можливі неправомірні дії детективів НАБУ стануть предметом перевірки управління внутрішнього контролю за участі Ради громадського контролю при НАБУ”, – підкреслили в повідомленні.

У Бюро зауважили, що розслідування триває, “встановлюються, включно з використанням засобів міжнародного співробітництва та фінансової розвідки, всі обставини укладання контрактів та напрямки використання коштів, одержаних від Міністерства оборони України”.

У повідомленні НАБУ не уточнили назву компанії, утім, з допису на Facebook -сторінці керівника виробника охолоджених тепловізійних прицілів Archer Олександра Яременка відомо, що Бюро прийшло з обшуками до них. “Провели обшуки в офісах та в будинках співробітників, вилучили телефони, комп’ютери та документи, що стосуються виконання державних контрактів”, – повідомив Яременко.

Він заявив, що ухвала суду, з якою якою прийшли слідчі НАБУ, містить 90% брехні, а суд виносив рішення, не перевіривши інформацію. Крім цього, здивування викликало те, що правоохоронці копіювали конструкторські креслення і документацію, програмні продукти, які є інтелектуальною власністю компанії і держави. "Дуже сподіваюсь, що ця документація не потрапить за кордон до наших конкурентів", – написав керівник компанії.

Військовий Юрій Гудименко зазначив на своїй Facebook-сторінці, що цей обшук є свідченням "тотальної некомпетентності правоохоронців".

Нагадаємо, у вересні 2023 року ВР підтримала призначення колишнього голови Фонду державного майна України (ФДМУ) Рустема Умєрова на посаду міністра оборони замість звільненого Олексія Резнікова.

Читайте: Рада призначила Рустема Умєрова міністром оборони

Фото: НАБУ

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини києва, новини україни, війна, агресія рф, набу, міноборони, обшуки, міністерство оборони, тепловізори, archer

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.