п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Музей Революции Достоинства требует у КГГА наконец отдать ему участок

Музей Революции Достоинства требует у КГГА наконец отдать ему участок

Гендиректор Национального мемориального комплекса Героев Небесной Сотни - Музей Революции достоинства Игорь Пошивайло (на фото) и гендиректор Национального художественного музея Юлия Литвинец потребовали у столичного мэра Виталия Кличко наконец выделить им участок на Аллее Героев Небесной Сотни, 3 под совместное строительство соответствующих музейных помещений. За два года со дня создания Музея Революции Достоинства киевская власть не пошевелила и пальцем, дабы музей перестал существовать лишь на бумаге.

Об этом KV узнала из обращения народного депутата Дмитрия Яроша №021.591 от 29.11.2016 года к Президенту Украины Петру Порошенко. 23 декабря 2016 года Администрация Президента переслала обращение в Кабмин, а 5 января 2017 года Кабмин перенаправил документ в Киевскую горгосадминистрацию (КГГА) и Минкультуры.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Объединив свои усилия Меморандумом о взаимодействии и сотрудничестве, Гендиректор Национального мемориального комплекса Героев Небесной Сотни - Музей Революции достоинства Игорь Пошивайло и гендиректор Национального художественного музея Юлия Литвинец стали совместно бороться за культурное наследие столицы.

Читайте: Игорь Пошивайло назначен директором музея Революции Достоинства

Так, в конце 2016 года руководители музеев обратились к нардепу от “Правого сектора” Дмитрию Ярошу с просьбой повлиять на столичного градоначальника Виталия Кличко в вопросе скорейшего выделения земельного участка на Аллее Героев Небесной Сотни, 3 уже для совместного возведения нового корпуса художественного музея и помещений Музея Революции Достоинства.

При этом, согласно тексту обращения Яроша, распоряжение КГГА №133 “О завершении реконструкции здания по ул. Институтской, 3 комплекса Национального художественного музея Украины” было принято еще в 2001 году. Однако в 2007 году из-за незаконного решения Киевсовета, что собственно и подтвердил Высший админсуд Украины в 2011 году, недостроенное сооружение на Институтской снесли.

Отметим, по данным Государственного реестра вещных прав на недвижимость, сегодня соответствующий земельный надел находится в коммунальной собственности Киева, а любые обременения относительно участка в реестре отсутствуют.

Читайте: На пустыре на Аллее Героев Небесной Сотни хотят разбить временный сквер

Напомним, “Мемориальный комплекс Героев Небесной Сотни - Музей Революции достоинства” был создан 18 ноября 2015 №1186-р. с отнесением его к сфере Украинского института национальной памяти. 12 апреля 2016 своим Указом №138/2016 Петр Порошенко присвоил мемориальному комплексу статус национального.

Однако на этом все решительные действия закончились. За два года существования музея киевской власти и правительству так и не хватило воли и желания, чтобы обеспечить историков помещением для размещения экспозиций или же земельным участком под его строительство.

Как уже сообщала KV, в ноябре 2016 года около десятка народных депутатов от разных политических сил одновременно забросали Кличко и Кабмин обращениями и поручениями с просьбой поддержать музей. Как видно, реакции на письма нардепов ни от киевского городского головы, ни от Премьер-министра Владимира Гройсмана не последовало и по сей день.

Читайте: Кличко и Порошенко наплевательски относятся к Музею Революции Достоинства

КиевVласть

Дарья Калашникова

Теги: новости киева, кгга, виталий кличко, кабмин, владимир гройсман, игорь пошивайло, мемориал героев небесной сотни, национальный художественный музей, дмитрий ярош, юлия литвинец, музей революция достоинства

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.