четвер, 28 березня 2024 г.

Місто-герой Буча звільнено від російських окупантів, - мер Федорук

Місто-герой Буча звільнено від російських окупантів, - мер Федорук

Голова Бучанської громади Анатолій Федорук офіційно заявив про звільнення Бучі від рашистької навали. Місто перебувало в окупації практично від початку воєнних дій на Київщині. Вже розпочалися роботи з відновлення життєдіяльності території. 

Про це KВ дізналася із ведеозвернення голови Бучанської міської ради Анатолія Федорука у Facebook.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

"Дорогі друзі! Шановна Бучанська громадо! 31 березня увійде в історію нашого населеного пункту, всієї територіальної громади як день звільнення від російських орків, російських окупантів нашими Збройними силами України наших населених пунктів. Тож сьогодні констатую, що цей день є радісним. Це велика перемога наших Збройних сил на Київщині. І ми обов’язково з вами дочекаємося і будемо все робити для того, щоб Велика Перемога була по всій Україні. Слава нашим Збройним Силам! Слава Україні!", – розповів Анатолій Федорук. 

https://www.facebook.com/buchagolova/videos/395484788685920/

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

На сторінці міської ради також зауважили, що за те, що Буча стала містом-героєм довелося заплатити надто високу ціну – людські життя. І що фактично з початку березня у місті вже розпочиналася гуманітарна криза.

"Ні світла, ні води, ні мобільного зв'язку, ні інтернету, розграбовані супермаркети, постійні обстріли, відбулося кілька етапів евакуації. При цьому не було погоджено жодного гуманітарного коридору для доставки продуктів чи медикаментів як у Бучу, так і населені пункти громади. У непростих умовах влада міста на чолі з Бучанським міським головою змогла налагодити роботу гуманітарного  штабу. Він об’єднав працівників міської ради, окремих депутатів, волонтерів, небайдужих жителів, які займаються доставкою гуманітарних вантажів і продовжують цю роботу", – йдеться у дописі.

У міськраді запевняють, що як тільки військові дадуть дозвіл, волонтери будуть готові виїхати з гуманітарним конвоєм у кожен мікрорайон міста і населений пункт громади. 

Наразі вже розпочалися роботи з відновлення життєзабезпечення міста. Багато об'єктів ще заміновані. 

"Закликаємо усіх мешканців, які не евакуювалися, бути максимально обережними. Енергетики, комунальники, мобільні  оператори  та ДСНС зможуть повноцінно почати роботу після розмінування і припинення вогню", – наголошує місцева влада. 

Та наразі повертатися до міста ще небезпечно, про це наголосив секретар міськради Тарас Шаправський. 

Нагадаємо, що кількість загиблих мирних жителів Ірпеня сьогодні перевалила за три сотні, і це – лише попередні дані, зібрані в перші дні.  Мер міста впевнений: кількість підтверджених жертв російських загарбників тільки зростатиме, оскільки під час окупації безліч тіл були поховані просто у дворах будинків та парках. Також невідомо, скільки українців загинуло під завалами будинків.

Читайте: Росіяни танками переїжджали тіла ірпінців, – мер Ірпеня Маркушин

Фото: Facebook Бучанської міськради

КиївВлада

Вероніка Злацька

Теги: новости киева, новости киевской области, новости киевщины, новости украины, війна росії проти україни, рф, буча, война, звільнення, анатолій федорук, бучанська громада

четвер, 28 березня 2024 г.
15:24
У Києві вручили нагороди переможцям конкурсу стартапів ProIT Startup Toloka
15:15
На Харківщині під черговим обстрілом рф загинула щонайменше одна людина, є поранені
15:05
На Київщині без електропостачання наразі 300 точок обліку, – Міненерго
14:45
СБУ затримала високопосадовця Київської ОВА, який збирався шпигувати на користь рф
14:24
В “Інтергал-Буд” діють 2% знижки для військових та медиків на купівлю житла
14:06
Освітяни Козина замовили сухофрукти у ФОПа дорожче, ніж ринку
13:45
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
13:25
Перший рейс здійснив поїзд Прага — Чоп
13:04
У Києві затримали агента рф, який під виглядом капелана планував шпигувати за бригадою десантників ЗСУ
12:44
У Славутичі вирішили завершити опалювальний сезон 31 березня
12:26
Дитсадок на Харківському масиві відремонтують за 206 млн гривень
12:04
Пошкоджений ракетою будинок на Солом’янці включили до переліку на першочергове відновлення
11:45
У Чорнобильському заповіднику незаконно зрубали 100-річні дуби на майже 60 млн гривень
11:22
У Бучі через проведення слідчих дій перекрито рух транспорту на вулиці Вокзальній
11:01
На Київщині з 1 квітня починає діяти нерестова заборона на риболовлю
10:44
Рада оборони Києва ухвалила низку рішень з посилення заходів безпеки
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.