понедельник, 14 июня 2021 г.

Мета “Свободи” - зберегти села і зробити їх заможними, - голова Згурівської райради

Мета “Свободи” - зберегти села і зробити їх заможними, - голова Згурівської райради

В країні спостерігається тенденція масової еміграції сільського населення через брак роботи та умов для ведення бізнесу. І сьогодні ВО "Свобода” вбачає своїм  головним завданням – зберегти села від зникнення з мапи України та надати можливість розвиватися. І перший крок до вирішення проблеми – надати селянам вільний доступ до спадкової та орендованої землі. 

Про це KV розповів в інтерв’ю голова Згурівської районної ради, член ВО “Свобода” Степан Кузьмич.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

"Свобода” має багаж досвіду довжиною у 25 років існування партії й послідовна у своїх діях. Свободівці мають значні результати роботи при владі. Вона обстоює права селян, їхнє право на землю. Згурівський район селом розпочинається й ним закінчується. І сьогодні завдання “Свободи” – зберегти дрібні села і викорінити ситуацію, коли пан – спроможний, а село – ні. Де дітей возять до сусідніх сел, бо закрили школу. Так, громади – це крок уперед, вони стануть розпорядниками коштів. Але, якщо не буде доступу до землі – не буде розвитку і в громаді”, – розповів голова райради Кузьмич.

Читайте: Степан Кузьмич: “Позиція “Свободи” – єдиним і ефективним покупцем землі має стати держава”

За його словами, сьогодні спостерігається тенденція вимирання сіл. Селяни масово виїздять за кордон через брак роботи та умов для ведення бізнесу. 

“Молодь не може стати господарем на своїй землі, адже дідівський пай передано в оренду на 25 років, а то й більше. Це вже не проблема – це трагедія. З цим питанням планую звертатися до народної депутатки від ВО “Свободи” Оксани Савчук. Мета – зареєструвати законопроєкт, який би відкрив доступ селянину до землі, яка перебуває в оренді. Селянин мусить одержати можливість працювати на своїй же землі. Лише тоді село відродиться”, – впевнений він. 

Як він зауважив, цим законопроєктом мають бути передбачені умови, що при створенні юридичної особи фермерського господарства чи сімейної ферми, законодавець міг за 2–3 роки розірвати договір оренди. 

Нагадаємо, ринок землі стартує вже у жовтні 2020 року. Проте вільного та масового продажу в столичному регіоні не очікують – вся земля під орендою на 25-49 років. Змінити ситуацію і вплинути на розвиток сільського господарства зможе лише обнулення договорів оренди. Проте за умови, що єдиним покупцем землі стане саме держава. 

Читайте: Вільний ринок землі запрацює лише після обнулення договорів оренди, – свободівець Кузьмич

Фото: 4.bp.blogspot.com

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, земля, позиция, законопроект, местные выборы, власть киевщины, Згуровский райсовет, степан кузьмич, вымирание сел

понедельник, 14 июня 2021 г.
12:57
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:26
Советник Кличко Алексей Шевчук обвинил депутата Киевского облсовета Игоря Колтунова в нападении на его пресс-секретаря
20:04
АСК “Славутич” пожаловался на столичных парковщиков в Кабмин
19:47
В селі Петропавлівська Борщагівка майже за 27 млн гривен відремонтують фасад школи
19:30
Город Переяслав передал в областной бюджет средства на соцсферу
19:22
С 15 до 17 июня в Березани на Киевщине будут проводить дезинфекцию водопровода
19:01
Центр вакцинации на столичной Левобережной вместо выходных будет работать 17 и 18 июня
18:42
В Вишневому за 46 млн гривень побудують інклюзивний дитсадок
18:21
Кабмин планирует инвентаризировать все леса Украины за 4 года
18:08
В ЖК Файна Таун от KAN открылся уникальный пляжный комплекс с бассейнами под открытым небом и огромной рекреационной зоной
17:46
Відділення екстреної меддопомоги Переяслав-Хмельницької райлікарні може відкритись у вересні 2021 року
17:24
В Киевском центре крови критическая нехватка крови двух групп
17:04
Київоблрада може розглянути питання дофінансування медзакладів вже на наступній сесії, - Семенова
16:46
Кличко распорядился начать в Киеве антитабачную рекламную кампанию
16:22
Киевоблсовет просит “Укрпочту” восстановить почтовые отделения на Киевщине
16:14
Близкий к Кличко Белоцерковец хочет подставить киевскую Зе-команду, - Татьяна Лупова
Календарь событий
Шаг к подорожанию проезда: столичный горсовет возложил долги метрополитена на киевлян
14 июня 2021 г. 11:00
Шаг к подорожанию проезда: столичный горсовет возложил долги метрополитена на киевлян
Столичный горсовет утвердил три важных договора, чтобы КП “Киевский метрополитен” получило кредит от ЕБРР в размере 50 млн евро. На эти деньги (их нужно будет вернуть банку в течение 12 лет) столичная “подземка” планирует закупить вагоны для будущей “виноградарской” линии метро. В Киевсовете сразу несколько депутатов обратили внимание на то, что соглашения с ЕБРР фактически требуют от городских властей повышения тарифов на проезд в метро, притом – до заявленного уровня себестоимости одной поездки (около 20 гривен). К слову, столица уже проходила это три года назад, когда вынуждена была расплачиваться за скандальный лизинг “подземки”. Кроме того, некоторые народные избранники уверены: кредит может только усугубить бедственное финансовое положение официально убыточного “Киевского метрополитена”.