п'ятниця, 9 серпня 2024 г.

Мелихова: Создание амбулаторий семейной медицины в Киеве – “отмывание” денег

Вопрос дальнейшего функционирования амбулаторий семейной медицины требует широкого общественного обсуждения. Ведь инициатива властей об открытии амбулаторно-поликлинических учреждений здравоохранения на сегодня является средством отмывания денег.

Об этом говорится в депутатском запросе к председателю КГГА Александру Попову и секретарю Киевсовета Галине Гереге от лидера фракции “Блок Юлии Тимошенко-Батькивщина” в Киевсовете Татьяны Мелиховой.

“На создание амбулатории в столице власти хотят выделить 100 млн грн. Такая сумма планируется из расчета, если стоимость ремонта 1 м ? помещения, в котором будет размещаться амбулатория, составляет 4 200 грн., А стоимость покупки 1 м ? помещения составляет 14 тыс грн. Удивляет, что власти готовы потратить такие большие суммы, если в бюджете недостаточно денег на выплату зарплаты и отсутствуют деньги на надбавки и премии бюджетным работникам”, - заявила Татьяна Мелихова.

Депутат отметила, что стоит только провести экспертизу стоимости ремонта помещений и сравнить цены на рынке недвижимости, как станет ясно, что создание амбулаторий это ничто иное как отмывание денег.

“В столице не существует проблемы нехватки учреждений медицины, нет жалоб, вроде таких, что человеку негде лечиться. Зато есть жалобы, что лечение некачественное и дорогое. Возможно, нам нужно не создавать новые медицинские учреждения, а направить эти деньги в уже существующие медицинские учреждения, чтобы люди не брали деньги за каждую процедуру?”, - предложила Мелихова.

Депутат отметила, что от киевлян поступают замечания и жалобы относительно целесообразности и эффективности функционирования таких амбулаторий в столице. Среди основных недостатков называют необходимость обращения в поликлинику для закрытия больничного, поскольку семейный врач такими полномочиями не наделен. Кроме того, за получением неотложной медико-санитарной помощи пациентов направляют в поликлиники и больницы, поскольку в амбулаториях нет необходимой техники и достаточного количества профессиональных врачей.

Напомним, система амбулаторий семейной медицины внедряется согласно распоряжению КГГА от 03.02.2011 г. N 130 “О вопросах деятельности амбулаторно-поликлинических учреждений здравоохранения города Киева”.

 

 

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.