четвер, 18 квітня 2024 г.

Лисогірський форт нерозміновано ще з часів Другої Світової війни, тому тут неможливо створити Національне меморіальне військове кладовище

Лисогірський форт нерозміновано ще з часів Другої Світової війни, тому тут неможливо створити Національне меморіальне військове кладовище

Урочище Лиса гора в Києві має подвійний статус захисту, а саме як регіонального ландшафтного парку "Лиса гора" та пам’ятки історії національного значення "Лисогірський форт". Облаштування Національного військового меморіального кладовища на цій території те тільки нанесе шкоду рідкісними видами флори і фауни, зокрема і занесеними до Червоної книги України, а і становить загрозу безпосередньо для життя людей. На території форту не завершено розмінування після Другої світової війни.

Про це, як передає KВ, йдеться в  “Експертному висновку про неприпустимість створення Національного військового меморіального кладовища на території регіонального ландшафтного парку “Лиса гора” та пам’ятки історії національного значення “Лисогірський форт”, опублікованому на сторінці  Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Урочище Лиса гора в Києві … має подвійний статус захисту – регіональний ландшафтний парк “Лиса гора” (створений  за ініціативою КЕКЦ рішенням Київради від 17.02.94 р. №14), який зберігає його природну складову, та пам’ятки історії національного значення, що захищає найбільший в Європі Лисогірський форт, охоронний номер 260066-Н (Постанова Кабінету Міністрів України від 10.10.2012 № 929)”, – зазначено у висновку.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Екологи зауважують, що по кількості рідкісних видів Лисій горі немає рівних серед об’єктів не тільки Києва, але і подібних змішаних історично-природних об’єктів в Європі. Водночас історико-культурна цінність урочища полягає в наявності тут найбільшого в Європі фортового укріплення – Лисогірського форту.

“Побудований в 1870-х рр. для захисту Дарницького залізничного мосту цей форт добре зберігся, його конструкція та планування фактично не мають аналогів. Окрім того форт пов’язаний з численними історичними подіями, зокрема приймав участь в обороні Києві від німців в 1941 р., коли відіграв роль ключового укріплення, яке не пропустило їх до Дарницького мосту”, – йдеться в дописі.

Автори зауважують, що створення Національного військового меморіального кладовища ( музей, церква, цвинтар)  площею 140 га на території регіонального ландшафтного парку та пам’ятки історії національного значення загрожує не тільки природі, а й безпосередньо життю людей. 

“Є загроза людям, задіяним при облаштуванні кладовища внаслідок наявності на об’єкті численних невибухових та інших вибухових предметів часів Другої світової війни ( розмінування на Лисій горі було не закінчено). В 2017 р. там знайшли 119 мін”, – зазначається в дописі. Наразі територію форту розміновано лише частково. 

Читайте: Лисогірський форт, де захоронено величезну кількість боєприпасів усіх часів, смертельно небезпечний

Зазначається, що ховати героїв України неможливо на Лисій горі ще й тому, що там в царські часи було поховано біля 500 злочинців. Наприклад ,там був  похований Багров, вбивця Столипіна.

Читайте: На Лисій горі, де планують створити військове меморіальне кладовище, раніше ховали злочинців, – природоохоронці

Також був порушений Регламент Київської міської ради, про що свідчить лист в.о. начальника Управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради В.Положишника  від 26.10.2022 р. № 08/230-1487,  та це питання не обговорювалось на Екологічної комісії Київміськради.

“Є багато незайманих чудових місць  в Києві площею 30-150 га, де можливо розмістити Національне військове меморіальне кладовище. Знищення заповідного об’єкту “Лиса гора” відкриє скриньку Пандори для цинічної київської міської влади, вона може почати знищувати й інші заповідні об’єкти у тому числі під забудову”, – резюмували екологи.

Читайте: Військове кладовище на Лисій горі: захисники природи протестують проти ідеї Кабміну та КМДА

Фото: КЕКЦ

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини києва, війна, розмінування, боєприпаси, кекц, національне військове меморіальне кладовище, лиса гора, ландшафтний парк, друга світова війна, урочище лиса гора, лисогірський форт

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій