середа, 17 липня 2024 г.

КП “Киевский метрополитен” настаивает, что тариф на проезд должен составлять 4,5 гривны

КП “Киевский метрополитен” настаивает, что тариф на проезд должен составлять  4,5 гривны

Генеральный директор КП “Киевский метрополитен” Виктор Брагинский считает повышение тарифов на проезд в метрополитене обоснованным и необходимым для блага киевлян. При этом, по его словам, даже при тарифе в 4,5 грн за одну поездку, предприятие осталось бы планово убыточным.  

Об этом KV стало известно из выступления руководителя коммунального предприятия на сегодняшнем заседании Киевсовета.

Выступая перед городскими депутатами, он в который раз сообщил о том, сколь бедственное положение у возглавляемого им предприятия. Ежегодные убытки составляют 500 млн. гривен. 72 вагона сняты с линий из-за неисправностей. 63 вагона надо списать из-за старости. 27 эскалаторов отслужили более 50 лет. 7,5-тысячный коллектив находится на грани забастовки.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

По его словам, даже увеличенный нынче вдвое тариф не является экономически обоснованным. Дескать, чтобы метрополитену выходить на плановую убыточность в 460 миллионов в год, нужно, чтобы одна поездка в метро стоила 4,5 гривны при стопроцентном бюджетном финансировании проезда льготников.

Читайте также: “Свободовцы” Киевсовета требуют возврата старых тарифов на проезд

Брагинский всерьез считает, что дифференцированная оплата проезда (когда покупаются проездные, стоимость поездки незначительно уменьшается) делает этот вид транспорта более доступным для киевлян. Кроме того, он отметил, что льготники имеют возможность ездить по “Социальной карточке киевлянина” или пенсионному, как и раньше, то есть бесплатно.

По словам Брагинского, теперь КП “Киевский метрополитен” будет получать больше от рекламы (в прошлом году предприятие получило от рекламы всего 2,5 млн грн), и это может несколько улучшить финансовую ситуацию. Однако, от повышения тарифов предприятие, дескать, все равно отказаться не может, иначе пострадают все пассажиры - уже на сегодняшний день на некоторых участках пути поезда вынуждены снижать скорость до 30 км в час из-за изношенности путей и подвижного состава.

КиевVласть

Виолетта Громова

Теги: метро, киевский метрополитен, тарифы, брагинский

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.