субота, 6 липня 2024 г.

Конституционный суд все еще не позволяет вернуть на работу старых чиновников

Конституционный суд все еще не позволяет вернуть на работу старых чиновников

Конституционный суд Украины (КСУ) отложил окончательное решение по поводу соответствия Основному закону норм законодательства, касающихся люстрации – закона “Об очищении власти”, принятого парламентом VIII созыва в 2014 году. Конституционное представление в 2015 году подали бывшие соратники беглого четвертого президента Виктора Януковича – нардепы “Оппозиционного блока” (сейчас, в Раде IX созыва – преимущественно члены “Оппозиционной платформы – За жизнь”). Законно ли это – КСУ не может решить до сих пор – на протяжении пяти лет. 

О том, что судьи КСУ сегодня, 3 марта 2020 года, не приняли никакого решения касательно люстрации, KV стало известно по сообщению на официальном сайте Конституционного суда. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На сайте КСУ 3 марта с.г. было сообщено, что “Большая палата Конституционного Суда Украины на закрытой части пленарного заседания продолжила рассмотрение дела по конституционному представлению Верховного суда Украины относительно соответствия Конституции Украины (конституционности) пункта 6 части первой, пунктов 2, 13 части второй, части третьей статьи 3 закона “Об очищении власти””.

В рамках того же дела 47 народных депутатов VIII созыва в 2015 году попросили разъяснить, законно ли не допускать на должности в исполнительной власти чиновников, занимавших высокие посты во время президентства Виктора Януковича (2010-2014 гг.).

“Рассмотрение дела будет продолжено на одном из следующих пленарных заседаний”, – говорится на сайте КСУ.

Напомним, в 2015 году с представлениями о конституционности закона "Об очищении власти" в КСУ обратились:

  • Верховный суд Украины (ВСУ), который подал два представления;

  • 47 народных депутатов фракции “Оппозиционного блока” ВР VIII созыва.

Все представления были объединены в одно конституционное производство. Но его рассмотрение часто откладывалось (последний раз – в мае и июле 2019 года).

Читайте: Порошенко подписал закон о люстрации

В законе “о люстрации” речь идет о лицах, которые занимали должности члена Высшего совета юстиции (кроме председателя ВСУ), члена Высшей квалификационной комиссии судей, председателя Государственной судебной администрации Украины, его первого заместителя совокупно не менее одного года в период с 25 февраля 2010 года по 22 февраля 2014 года. Кроме того, оспариваются положения данного закона о запрете занимать должности для судей, которые вынесли решения против участников Евромайдана. Это – претензии ВСУ.

Читайте: Зеленский хочет люстрировать нардепов и топ-чиновников периода Порошенко (ВИДЕО)

В представлении же 47 народных депутатов речь идет о конституционности положений закона о запрете занимать должности для лиц, которые в течение не менее одного года в период с 25 февраля 2010 года по 22 февраля 2014 года занимали должности президента, премьер-министра, членов правительства, главы Национального банка Украины (НБУ), руководителей силовых структур, главы администрации президента.

Депутаты обжаловали и запрет в отношении тех, кто занимал руководящие должности в органах власти в период с 21 ноября 2013 по 22 февраля 2014 года, а также работников правоохранительных органов, следователей, оперативных работников, работников органов прокуратуры, которые принимали участие в задержании лиц, освобожденных от уголовной или административной ответственности в соответствии с законами об амнистии участников событий ноября-февраля 2013/2014 гг.

Читайте: В Раде появился законопроект от “Слуги народа” об отмене люстрации

Фото: Леополис

КиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости киева, новости киевщины, новости украины, новости украины, люстрация, конституционный суд

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.