понедельник, 25 октября 2021 г.

Команда “Центру протидії корупції” добивається притягнення до кримінальної відповідальності голови Святошинської райдержадміністрації Іллі Сагайдака

Команда “Центру протидії корупції” добивається притягнення до кримінальної відповідальності голови Святошинської райдержадміністрації Іллі Сагайдака

Команда “Центру протидії корупції” добивається притягнення до кримінальної відповідальності голови Святошинської райдержадміністрації Іллі Сагайдака. Цей “новий” політик, який з’явився після Революції гідності і відразу за кілька місяців заклеїв своїми фотографіями всі сітілайти Києва задекларував в тисячі разів менші статки, ніж лежать в нього на рахунках.

Про це KV повідомили в прес-службі “Центру протидії корупції”.

Пояснити походження 1,5 млн гривень на рахунку в банку чиновник не зміг, а дорогі авто купив, виявляється за втричі зниженою ціною невідомо де. Елітне авто “BMW 750 LI” 2012 року випуску, за його словами було придбане з неймовірним дисконтом за 150 000 гривень, тобто менш ніж 20 тисяч доларів на той час, хоча навіть зараз через кілька років після покупки таке авто коштує близько 50 тисяч доларів на ринку.

Фактично, спосіб життя чиновника та його дорогі автомобілі не відповідають його декларації. Проаналізувавши декларації чиновника за 2013 та 2014 роки, виникають питання щодо джерел збагачення Сагайдака та його родини.

Статки 29-річного чиновника досліджували журналісти “Слідство.Інфо”, які опублікували розслідування на сайті “Громадського”. В матеріалі йдеться про суттєве збільшення доходів та придбання цінних активів молодим чиновником.

Наприклад, згідно з декларацією за 2013 рік, Сагайдак при доході в 30 тисяч гривень зміг покласти на банківський рахунок більше 240 тисяч. Натомість у декларації за 2014 рік при зарплаті в 57 тисяч загальна сума доходу вже складає майже 600 тисяч гривень. Якщо вірити Сагайдаку, окрім зарплати, йому вдалось отримати дивіденди та продати майно, яке, до речі, не згадувалось у попередній декларації.

Окрім того, Сагайдак за 2014 рік задекларував ¼ квартири та 2 автомобіля преміум-класу, а саме “BMW 750 LI” 2012 року випуску, придбане з неймовірним дисконтом за 150 000 гривень, а також “Range Rover Autobiography” 2011 року випуску вартістю 570 000 грн. Цікаво, що Range Rover Сагайдак перепродав “всього” за 350 000 грн.

Аналізуючи доходи голови Святошинської РДА, варто звернути увагу на статки його дружини Ірини, яка у 2013 році заробила понад 4,5 мільйони, а на банківських рахунках мала більше 51 млн. Протягом 2014 року Ірина Сагайдак дозволила собі придбати 6 земельних ділянок, 8 житлових будинків, 29 квартир, 15 гаражів-паркомісць та 8 об’єктів іншої нерухомості. В Святошинській РДА пояснили, що майно, яке знаходиться у власності Ірини, було отримано від її батьків.

Як виявилось, дружина Сагайдака є донькою Олексія Івченка ще одного “бідного” державного службовця, колишнього керівника НАК “Нафтогаз України”. В свій час Івченко разом із близькими родичами, дружиною Галиною, доньками Іриною та Христиною заснували ТОВ “Європейська газова група” та ПАТ “Європейський газовий банк”.

Однак зараз компанії родини Івченків переживають не найкращі часи. Минулого року Фонд гарантування вкладів запропонував НБУ ліквідувати ПАТ “Європейський газовий банк” через неплатоспроможність, при цьому в листопаді 2014 року Єврогазбанк отримував кошти в якості рефінансування.

Невдовзі МВС розпочало кримінальне провадження за фактом привласнення коштів Фонду гарантування вкладів службовими особами Єврогазбанку. За інформацією міліції, шахраї уклали низку фіктивних депозитних договорів з підставними особами, що дозволило банку необґрунтовано різко збільшити суму відшкодування за вкладами фізичних осіб. Ці кошти намагалися привласнити зловмисники.

Також було встановлено, що при безпосередній участі службових осіб Єврогазбанку банк безпідставно видав кредити на підставних осіб під неіснуючі застави на суму понад 75 млн грн, які, звісно, досі не погашені. Крім цього, банкіри організували схему фальсифікації операцій із заставним майном, що завдало банку збитків ще на 11,5 млн грн.

Таким чином, неважко здогадатись, що надалі власники Єврогазбанку намагались вивести “брудні” кошти зі сфери обігу тіньового капіталу з наданням їм видимості законного походження. З урахування викладеного, можна припустити, що придбання Іриною Сагайдак десятків квартир та земельних ділянок є легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

З огляду на вищенаведені факти, Команда “Центру протидії корупції”:

  1. ЗВЕРНУЛИСЬ з заявою про злочин до Генерального прокурора України Шокіна В.М. Просимо внести відомості про вчинення Сагайдаком злочину та розпочати досудове розслідування. Генеральна прокуратура з порушенням строків листом від 20.07.2015 року направила заяву про злочин до прокуратури міста Києва. Заступник прокурора міста Києва Авраменко О. у листі від 29.07.2015 року безпідставно прийняв рішення не вносити відомості про злочин до ЄРДР.
  2. ЗВЕРНУЛИСЬ до Печерського районного суду м. Києва зі скаргою на бездіяльність прокуратури міста Києва та просимо суд зобов’язати прокурорів внести відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування, за фактом незаконного збагачення Сагайдака І.В.

КиевVласть

Кристина Шевченко

Теги: новости киева, святошинский район, сагайдак, центр протидії корупції

понедельник, 25 октября 2021 г.
14:45
Артур Палатный рассказал, что политсила Виталия Кличко основала новую платформу для коммуникации с украинцами “Украинская команда УДАР”
14:40
Столичные власти утвердили тарифы на отопление и горячее водоснабжение для населения
14:27
В Белой Церкви пройдут учения местной ячейки системы гражданской обороны
14:05
“Нас заводили в какой-то непонятный блуд по этой децентрализации, семь лет топтались” - секретарь СНБО Данилов
14:04
На Редутной перекрыли движение на три недели (схема)
13:44
Депутат Киевсовета хочет запретить катать детей на лошадях и пони в Парке Партизанской славы
13:25
За 9 месяцев пограничники Отдельного контрольно-пропускного пункта “Киев” не допустили ввоз в Украину нескольких килограммов наркотиков
13:11
Законопроект о местном референдуме направлен на европейскую экспертизу
13:06
За сутки от коронавируса в Киеве умерли 27 человек
12:43
На станции метро “Дорогожичи” умерла женщина
12:29
Секретарь СНБО Данилов выступил за жесткую президентскую власть Зеленского
12:04
За неделю столичные спасатели ликвидировали 185 пожаров
11:46
В столице в Днепр выпустили 2 тонны рыбы (видео)
11:25
На коронавірус захворіли ще 323 мешканці Київщини
11:02
Коммунальщики высадили живые изгороди в двух парках в Дарницком районе Киева (фото)
10:43
Испанская авиакомпания-лоукостер в декабре откроет прямые рейсы из Киева в Париж
Календарь событий