четвер, 2 травня 2024 г.

“Колосальна цифра”: Власюк розповів, які потреби в будматеріалах для відбудови має Україна

“Колосальна цифра”: Власюк розповів, які потреби в будматеріалах для відбудови має Україна

Щоденно інфраструктура України страждає від російської агресії, тож відбудова нашої країни набирає обертів. Експерти зʼясували, яка кількість будматеріалів необхідна для того, щоб відновити зруйноване, а також розрахували, скільки це коштуватиме. Виявилося, що загальні показники — колосальні, і становлять ледь не половину від ВВП України у 2022 році.

По це KВ стало відомо з заяви директора “Укрпромзовнішекспертизи” Володимира Власюка.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За його словами, у листопаді 2022 року було проведено дослідження на базі даних моніторингового звіту про обсяги зруйнованого житла, нерухомості, соціальних об’єктів Київської школи економіки разом із Мінрегіонбудом і Міністерством економіки України. Відповідні оцінки показали, яка кількість будівельних матеріалів потрібна для відновлення зруйнованих обʼєктів під час повномасштабного вторгнення.

Експерт каже: зʼясувалося, що загалом Україна має потребу у 31-й ключовій позиції, зокрема до них входять цегла, цемент і бетон, котрі відповідальні десь більш ніж на 80% собівартості всієї необхідної продукції.

“Значить, у вартісному вимірі нам потрібно будівельних матеріалів, щоб відновити зруйноване, станом на ту дату на 62,8 мільярди доларів. 62,8 млод доларів – це колосальна цифра як для України.  Весь, наприклад, валовий внутрішній продукт України у 2022 році був близько 140 млрд доларів. Тобто це колосальний показник”, – зазначив він.

Так, директор “Укрпромзовнішекспертизи” розповідає, що для відновлення зруйнованого під час війни в Україні необхідно буде близько 35 млн тонн чистого цементу. Вартість такої загальної потреби в цінах за 2022 рік становить майже 2 млрд доларів. Власюк зазначає, що водночас бетону, який у значній мірі виробляється з цементу, потрібно 51 млн кубометрів. Його загальна ціна становить приблизно 6 млрд доларів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Володимир Власюк пояснює, якщо необхідні будматеріали максимально вироблятимуть саме українські виробники, це стане великою підтримкою нашій економіці, яка має значні проблеми через війну з рф. Так, до роботи будуть залучені регіональні підприємства, люди матимуть робочі місця, а до держбюжету платитимуться податки.

“Тобто ми побудували так, якщо раптом це все, що нам потрібно, ми не виробили в себе, а нам завезуть наші, наприклад, навіть партнери під свої кошти, які вони виділяють для відбудови, то у нас буде там стояти гарно відбудований будинок. Але це буде бідна країна без людей, умовно кажучи. Тому дуже важливо, щоб це виробництво здійснювали саме в нас”, – пояснив він.

Варто підкреслити, що незабаром із метою оновлення інформації будуть проведені повторні оцінки.

Примітно, що наразі, коли в Україні йде повномасштабна війна, а інфраструктура потребує відновлення, ірландський виробник CRH намагається нажитися на горі наших громадян. Він збирається придбати в італійського виробника Buzzi два заводи в нашій державі: "Волинь-цемент" і "Південьцемент", через що можливе захоплення будівельного ринку України.


Фахівці галузі кажуть: монополіст зможе підіймати ціни на матеріали, необхідні для відбудови нашої країни. Таким чином, навіть зважаючи на і так здорожчання ключових позицій будівельного ринку від початку повномасштабної агресії рф, вартість житла дедалі збільшуватиметься. Зауважимо, що про підвищення заробітних плат узагалі наразі не йдеться. Аналітики прогнозують, що, через це, новий ремонт чи житло для громадян із середнім заробітком можуть стати непосильними у фінансовому плані.

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Олексій Алтинов

Теги: новини україни, позиція, антимонопольний комітет україни, crh, цементний завод, будівельний ринок України, монополія, монополія будівельного ринку України, Володимир Власюк, післявоєнна відбудова України

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.