пятница, 3 декабря 2021 г.

КНК звернувся з відкритим листом до Рени Назарової

КНК звернувся з відкритим листом до Рени Назарової

Комітет Народного Контролю звернувся з відкритим листом до редакції суспільно-політичного ток-шоу "Київський Ринг з Реною Назаровою".

Як стало відомо KV, суть звернення - присвятити один з наступних випусків “Київського Рингу” обговоренню реальних і необхідних повноважень представників громадянського суспільства, їхніх законних прав та можливостей впливати на суспільний розвиток – боротись з корупцією, беззаконням, порушенням базових прав та свобод громадян України.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 
 

Відкритий лист

Шановна Рено Рафіковна!

Публічно засвідчуючи свою повагу до Вас та Вашого журналістського досвіду, прошу прийняти конкретну пропозицію від Комітету Народного Контролю.

Активісти КНК, та я особисто, залюбки та уважно переглядаємо кожен випуск вашої програми “Київський Ринг”. Крім того, ми вдячні Вам за запрошення і декілька разів брали участь у цьому популярному київському ток-шоу.

Однак, пізніше, переглядаючи у записі ефіри та аналізуючи їх, – ми мусимо визнати, що дуже часто обговорення багатьох тем на програмі зводиться до популізму, яскравих гасел та самопіару деяких запрошених гостей. Немає конкретики, не пропонуються рішення та варіанти виходу зі складних ситуацій, учасниками ток-шоу обговорюються наслідки – без аналізу причин виникнення тієї чи іншої проблеми.

Наприклад ефір від 5 серпня, де мова велась про побиття громадських активістів, показав повну некомпетентність запрошених представників депутатського корпусу Київради та інших запрошених експертів. Тема, яка абсолютно чітко і дуже болюче торкається громадянського суспільства, не була розкрита, а думка громадськості в черговий раз не була почута. Представники влади, зокрема МВС, взагалі проігнорували запрошення!

А тема ця дуже серйозна і потребує продовження. Проте – в іншому, більш предметному напрямку. Ми пропонуємо присвятити один з наступних випусків “Київського Рингу” обговоренню реальних і необхідних повноважень представників громадянського суспільства, їхніх законних прав та можливостей впливати на суспільний розвиток – боротись з корупцією, беззаконням, порушенням базових прав та свобод громадян України.

Нагадаю, що у квітні цього року у Верховній Раді зареєстровано проект закону “Про Народний контроль в Україні” (№2737), який значно посилить повноваження представників громадянського суспільства. Цим законом визначається, що народний контроль в Україні – це контроль народу за діяльністю усіх гілок влади: від сільського голови до президента України. Народний контроль здійснюється комітетами народного контролю:  незалежними, самоврядними, неурядовими та неприбутковими організаціями, які утворюються за адміністративно-територіальною ознакою. Законопроект передбачає широкі права народних контролерів під час проведення перевірок діяльності органів влади та їх посадових осіб. За наслідками яких, у разі порушень Конституції, конституційних прав і свобод громадян, законів України, посадові особи, які допустили такі порушення, притягаються до відповідальності. В законопроекті також закладено норми про те, що народні контролери прийматимуть обов’язкові до виконання акти у формі народних запитів, народних вимог, народних приписів.

Крім того, в законопроекті передбачено, що Комітет народного контролю наділений правом законодавчої ініціативи у Верховній Раді та є суб’єктом права на конституційне подання до Конституційного суду.

Є багато й інших закладених в цьому законопроекті новацій – ми пропонуємо їх обговорити на вашій програмі, запросивши на прямий ефір народних депутатів, лідерів громадських організацій, представників Кабміну та АП.

Зі свого боку ми також делегуємо своїх експертів та допоможемо Вам з запрошеннями необхідних для конкретної розмови високопосадовців. Ми щиро вважаємо, що такий формат та тема – будуть справді цікавими та корисними широкому колу глядачів, привернуть увагу суспільства та допоможуть вирішити конкретні проблеми.

З повагою, Леонід Сіваков, Голова ВГО “Комітет Народного Контролю”

джерело: “Комітет Народного Контролю

КиевVласть

Алексей Руденко

Теги: конституция, назарова, ток шоу, комитет народного контроля

пятница, 3 декабря 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 4 грудня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:33
На Київщині школярам стало зле від принесеної в клас невідомої речовини
20:26
С 4 по 6 декабря в Василькове на Киевщине закроют движение по железнодорожному переезду (схема)
20:20
Кабмин изменил порядок платы за обслуживание счетчиков воды и тепла
20:14
В Киеве остановили противоправную продажу спецтехники для скрытого наблюдения
20:05
Белоцерковское верхнее водохранилище пополнилось более чем 9️ тоннами рыбы (фото)
20:01
Кабмин предлагает внедрить в Украине технологии строительного информационного моделирования
19:45
За сутки Госпродпотребслужба проверила 147 столичных заведений и выявила 38 нарушений правил карантина
19:32
В приложении “Киев Цифровой” появится виртуальная транспортная карта
19:14
В Київоблраді заслухали та проаналізували пропозиції до обласного бюджету на 2022 рік, - Добрянський
19:09
Кабмин одобрил предоставление в 2021 году госгарантий на портфельной основе 12 банкам
19:01
Жилые комплексы “Голосеевский” и “Парковые Озера” стали лауреатами премии European Property Awards
18:46
СБУ підозрює криптоферму на Київщині у крадіжці електроенергії на 3,5 млн гривень
18:26
КМУ перераспределил деньги на жилищное кредитование
18:20
Власть продолжает сдачу национальных интересов Украины, - Тимошенко о принятии законопроекта №5600
18:12
Жилой комплекс Illinsky House получил международное признание, - “Альянс Новобуд”.
Календарь событий