четвер, 28 березня 2024 г.

Київрада вирішила перенести розгляд більш ніж сотні земельних питань

Київрада вирішила перенести розгляд більш ніж сотні земельних питань

На сьогоднішньому пленарному засіданні Київради депутати розглянули близько десятка “загальних питань” і вирішили перенести голосування по проєктам рішень, які стосуються містобудування та архітектури. Офіційна причина – тимчасово непрацюючий Державний земельний кадастр. 

Про це KВ повідомила депутатка Київради Лілія Пашинна (фракція “Слуга народу”).

За її словами, під час сьогоднішнього пленарного засідання народні обранці розглянули близько десятка питань – проєктів рішення, які було включено до розділу “Загальне” порядку денного, а також декілька невідкладних питань. Після цього Київрада пішла на перерву. Таким чином, розгляд усіх питань, які стосуються містобудування та архітектури, було перенесено на інший день – мова йде про 134 проєкти рішень. За словами Лілії Пашинної, це було зроблено через те, що Державний земельний кадастр тимчасово припинив роботу (цю ж причину в якості офіційної назвали декілька анонімних телеграм-каналів, які висвітлюють роботу столичної влади. – KВ). При цьому, депутати Київради поки що не розголошують дату продовження цього пленарного засідання, посилаючись на міркування безпеки в умовах воєнного стану.

Відзначимо, серед земельних проєктів рішень, які сьогодні пропонувалися депутатам для розгляду, вистачає і досить скандальних питань. Наприклад, проєкт рішення щодо поновлення на 10 років договір оренди земельної ділянки на вул. Кропивницького, 12-Б, яку оренду ТОВ “Фірма “Расл”. Як повідомляла KВ, цією компанію володіють люди із оточення сім'ї Наджипових – власників розважального комплексу “Avalon”, який часто відвідує міський голова Києва Віталій Кличко.

Нагадаємо, з 24 лютого 2022 року на сайті Київради не публікуються ні анонси засідань постійних комісій, ні їх порядки денні, ні протоколи їх засідань, ні анонси засідань міськради. Лише перед сьогоднішнім засіданням секретаріат столичної міськради опублікував його порядок денний. Також наразі відсутні  відеотрансляції засідань міської ради та її постійних комісій, і на всі ці заходи не допускають представників преси. Відтак, журналісти ніяк не можуть з першоджерел знати, коли і які проєкти рішень Київради погоджуються та затверджуються, якої публічної позиції притримуються представники деяких політичних сил під час обговорення цих питань у залі пленарних засідань тощо. 

Питання щодо доцільності такої “політики утаємничення” вже піднімали представники фракції “Слуга народу”, але поки що столична влада не поспішає зробити крок назустріч “гласності”.

Читайте: Київрада на повну працює в закритому режимі

Фото: KВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, київрада, слуга народу, проєкт рішення, пленарне засідання, містобудування, земельні питання, лілія пашинна, державний земельний кадастр, земельні відносини

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.