субота, 4 травня 2024 г.

Київрада просить уряд не дати продати землю Микільської Слобідки та стадіону “Арсенал”

Київрада просить уряд не дати продати землю Микільської Слобідки та стадіону “Арсенал”

Київська міська рада (КМР) звернулась до Кабінету міністрів України (КМУ) щодо недопущення можливого прдажу для забудови земельних ділянок на Микільській Слобідці та стадіону “Арсенал”. Раніше Верховний Суд України остаточно відмовив у задоволенні позову щодо поновлення забудовнику оренди комунальних земельних ділянок по вулиці Микільсько-Слобідській, 7-9, які входять в межі парку "Микільська Слобідка".

Про це KВ дізналася з повідомлення на Офіційному порталі Києва 2 листопада 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Київська міська рада звернулась до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Національного банку України, акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”, публічного акціонерного товариства акціонерного банку “Украгазбанк” щодо недопущення можливого продажу земельних ділянок між вул. Микільсько-Слобідська та просп. Броварським, а також на вул. М. Грушевського, 36”, – сказано в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За словами заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, із публічних джерел відомо про наміри державних банківських установ реалізувати на відкритих торгах земельні ділянки у місті Києві, зокрема АТ “Ощадбанк” планує реалізувати земельні ділянки загальною площею 6,3671 га між вул. Микільсько-Слобідська та просп. Броварським у Дніпровському районі, а АБ “Украгазбанк” планує реалізувати земельну ділянку площею 1,99 га на вул. М. Грушевського, 36 у Печерському районі.

“Зазначені земельні ділянки належать до територій пам’яток і перебувають під захистом законодавства про охорону культурної спадщини. Так територія між вул. Микільсько-Слобідська та просп. Броварським належить до пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення “Історичний ландшафт Київських гір та долини річки Дніпро”. Продаж цих земельних ділянок на аукціоні робить неможливим створення парку “Микільська Слобідка”. А територія на вул. М. Грушевського, 36, пролягає в межах Центрального історичного ареалу міста Києва. Продаж даної земельної ділянки нівелює наміри територіальної громади міста Києва щодо облаштування парку з об’єктами спортивної інфраструктури. Це матиме значні негативні наслідки та вже зумовило суспільний резонанс, зокрема електронну петицію із вимогою зберегти територію стадіону “Арсенал” та несхвальні публікації у ЗМІ”, – розповів Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради зазначив, що жодної забудови на цих територіях бути не може – це мають зрозуміти зацікавлені у придбанні вказаних ділянок потенційні покупці-інвестори.

“Вказані земельні ділянки мають використовуватись виключно як територія зелених зон. Навіть якщо вказані землі будуть продані – Київрада та її виконавчий орган не погодять на них жодних будівельних робіт. Зважаючи на введений в Україні правовий режим воєнного стану місто позбавлене можливості викупити зазначені земельні ділянки на відкритих торгах. Тому Київська міська рада закликає центральні органи влади не допустити продажу вищезазначених ділянок щонайменше до завершення воєнного стану, а за можливості передати вказані земельні ділянки у власність територіальної громади, з метою створення спортивно-рекреаційних зон, як того вимагають кияни”, – додав Володимир Бондаренко.

Як інформувала KВ, раніше Верховний Суд України у складі колегії суддів Касаційного господарського суду остаточно відмовив у задоволенні позову щодо поновлення забудовнику оренди комунальних земельних ділянок по вулиці Микільсько-Слобідській, 7-9, які входять в межі парку "Микільська Слобідка".

Читайте: Верховний Суд остаточно відмовив забудовнику у поновленні оренди комунальних земельних ділянок, які входять до складу парку “Микільська Слобідка

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, парк, будівництво, земельна ділянка, оренда, верховний суд, микільська слобідка, касаційний господарський суд, жк нова слобідка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.