понеділок, 5 серпня 2024 г.

Киевсовет защищает разрушителей усадьбы Мурашко

 

Заседание Апелляционного хозяйственного суда в деле по отводу земельных участков под домами, известных киевлянам как Усадьба Мурашко, на ул. Малой Житомирской, 12-а, 12 - б и 14, 14-а, 14-б перенесено на 10 мая 2012 года в связи с неявкой ответчиков - компаний, до сих пор владеют землей под упомянутыми зданиями.

По мнению председателя комиссии Киевсовета по вопросам культуры и туризма Александра Бригинца, это затягивание времени... Но больше возмущение депутата вызывает позиция Киевсовета, которая в суде выступает на стороне собственников земельных участков, а не общества.

“Я возмущен тем, что Киевсовет выступает на стороне так называемого инвестора. Ведь из-за того, что инвестор до сих пор владеет землей, на которой расположенные отобраные в судебном порядке здания-памятники, как которые были незаконно предоставлены в свое время этим компаниям, община лишена возможности реставрировать и ремонтировать эти памятники. А задержка с ремонтом хотя бы на несколько месяцев приведет к окончательному разрушению этих исторических объектов. Поэтому Киевсовет, если уж она выступает на стороне разрушителей памятников, должен как можно скорее проиграть это дело и вернуть земли громаде”, - цитирует Бригинца его пресс-служба.

Как известно, решением суда указанные здания возвращены в муниципальную собственность, но земли под ними принадлежат компаниям, которые недавно владели упомянутыми зданиями: ООО “Пантеон-Инвест” и ООО “Вестинга”. Более того, суд первой инстанции по земле принял решение в пользу разрушителей. Депутат напомнил, что киевская власть фактически подарила застройщику почти 0,5 га земли в нескольких шагах от Майдана Независимости, продав ее за не слишком высокую цену - 14 млн. грн.

“Указанные собственники земельных участков должны не только вернуть земли общине, но даже не рассчитывать на возврат денег. Эти средства должны быть потрачены на реставрацию памятников, находящихся в ужасном состоянии именно по вине этих компаний. Надеюсь, что после возвращения земли, упомянутые деньги киевская власть сможет использовать хотя бы для частичного восстановления зданий - памятников”, - выразил надежду Бригинец.

Депутат сообщил, что потребует привлечь руководителей компаний к уголовной ответственности по ст. 298 Уголовного кодекса Украины относительно умышленного уничтожения, разрушения или повреждение памятников - объектов культурного наследия.

Напомним, дома на ул. Малой Житомирской, 12-а, 12 - б и 14, 14-а, 14-б (Усадьба Мурашко) находятся в охранной зоне ансамбля сооружений Софийского собора г. Киева и являются памятниками культурного наследия.

Напомним также, ранее Бригинец просил прокурату арестовать усадьбу Мурашко.

 

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.