субота, 25 травня 2024 г.

Киевсовет расторг договор аренды на землю в историческом центре

Киевсовет расторг договор аренды на землю в историческом центре

Вчера депутаты Киевсовета расторгли договор аренды земельных участков в урочище Гончары-Кожемяки на улицах Вождвиженской, Гончарной, Дегтярной, Кожемяцкой в Подольском районе. Проект данного решения был подготовлен в связи с многочисленными обращениями жителей микрорайона “Воздвиженка” и общественных организаций о проведении сомнительных работ по строительству по адресу: ул. Дегтярная, 2-4. Решение поддержали 63 депутата Киевсовета.

Об этом KV стало известно из сообщения пресс-службы Киевсовета.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Этот земельный участок находится в Центральном историческом ареале, в пределах археологической зоны и ландшафтной охранной зоны. Также он расположен в пределах археологического заповедника и Государственного историко-архитектурного заповедника “Древний Киев” и архитектурной заповедника “Город Владимира”. Эта территория входит в территории памятника ландшафта и истории местного значения “Исторический ландшафт Киевских гор и долины р. Днепр”, в пределах памятника археологии - культурный слой Подола, культурный слой ремесленных слобод Гончары и Кожемяки ІХ- XVII в.

"Вместе с тем, застройщик указанного земельного участка не согласовал, в соответствии с законодательством, историко-градостроительное обоснование этой застройки, и это является грубым нарушением Закона Украины об охране культурного наследия. Соответственно, участок, относится к землям, входящие в исторического ареала Киева, на сегодняшний момент грубо, цинично, и с нарушениями застраивается. Это недопустимо ", - отметил соавтор соответствующего решения, депутат Киевсовета Андрей Странников.

Напомним, строительство, начатое на ул. Дегтярной 2-4, обеспокоило жителей центра Киева. Дело в том, что строящийся объект находится в охранной зоне заповедников “Древний Киев”, “Город Владимира”и памятника ландшафта и истории местного значения “Исторический ландшафт Киевских гор и долины Днепра”. Жители просят разобраться с вопросом законности данного строительства.

Читайте: Жители Подола требуют объяснить, что строят на ул. Дегтярной

Напомним, ранее общественные активисты обратились к руководству страны с просьбой остановить системное уничтожение культурного наследия и хаотичную застройку Киева.

Подробнее: Активисты просят премьер-министра остановить уничтожение культурного наследия Киева

Фото: сайт Киевсовета

KиевVласть

Александр Кравченко

Теги: новости киева, киевсовет, застройка, Подольский район, андрей странников, исторический центр, расторжение договора аренды, гончары кожемяки, дегтярная

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.