субота, 25 травня 2024 г.

Киевские власти хотят увеличить до 40 тыс. гривен штраф за самовольное сжигание листьев (видео)

Киевские власти хотят увеличить до 40 тыс. гривен штраф за самовольное сжигание листьев (видео)

В Верховную Раду внесен законопроект об усилении ответственности за самовольное сжигание осенних листьев, включая сжигание на собственном подворье. Киевские зеленстроевцы предлагают альтернативный вариант, однако и ОСМД, и управляющие компании не торопятся заключать договора на платную услугу по компостированию.

Об этом KV стало известно из сюжета телеканалаКиев ТВ”, который был размещен на сервисе YouTube 29 сентября 2018 года.

По словам авторов сюжета, столичное коммунальное объединение (КО) "Киевзеленстрой" с помощью специального калифорнийского червя превращает опавшие листья вместе с опилками из веток в качественный чернозем. За два года из центнера листьев получается 60 кг плодородного чернозема.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Однако эта услуга не бесплатная и ОСМД и управляющие компании не торопятся заключать договора на утилизацию листвы. Им легче выкинуть ее в обычный мусорный контейнер, что не запрещено, но за вывоз мусора тоже нужно платить. В результате опавшие листья дешевле всего просто сжечь, а максимальный штраф за такое правонарушение составляет 1700 гривен и то лишь после предписания-предупреждения.

“Мы уже разработали изменения к административному кодексу и сейчас они находятся на рассмотрении в Верховной Раде. Мы хотим увеличить сумму штрафов до 40 тысяч гривен”, - заявил первый заместитель директора Департамента городского благоустройства Киевской городской государственной администрации (КГГА) Тарас Панчий.

По словам авторов сюжета, это наказание будет касаться и жителей частного сектора.

“В частных домовладениях нужно обустраивать небольшие компостные ямы. Практически вся листва превращается в удобрения для своего же огорода”, - рекомендует начальник Управления экологии и природных ресурсов Киевской городской государственной администрации (КГГА) Андрей Малеваный (на фото).


Как сообщала ранее KV, показатели загрязнения атмосферного воздуха в Киеве и области этим летом снова бьют все рекорды. В июле месяце наблюдатели определили превышение гранично допустимых концентраций вредных веществ по целым двадцати пунктам. Более всего жители Киевской области и столицы дышали формальдегидом и диоксидом азота. Однако, осталось место и для других канцерогенов - фенола, сероводорода и аммиака.

Читайте: Последние дни в Киеве наблюдается подозрительный смог

Фото: скриншот с видео

KиевVласть

Константин Гродзинский

Теги: новости киева, новости киевской области, кгга, верховная рада, штрафы, андрей малеваный, Тарас Панчий, листья

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.