середа, 14 серпня 2024 г.

КГГА уговорила Киевсовет на продажу исторической усадьбы

Киевсовет продал легендарную усадьбу Ипсиланти на ул. Ивана Мазепы, 6 А, А, несмотря на Постановление Совета Министров УССР от 1963 года № 970, согласно которому памятник находится под охраной государства и не подлежит продаже.

Как сообщила председатель фракции “БЮТ-Батькивщина” в Киевсовете Татьяна Мелихов, вышеуказанное постановление до сих пор не потеряло силу.

“Представители КГГА обманули депутатов, сообщив, что якобы этот дом потерял статус памятника в соответствии с внесенными изменениями в Закон Украины. Но я лично за несколько минут до голосования проверила, что согласно Постановлению Кабмина, этот дом является памятником архитектуры и убедилась, что заверения КГГА - это ложь. Откровенная ложь чиновников возмущает. Уверена, что такие люди не могут занимать должностей, которые они сейчас занимают”, - убеждена Мелихова.

Депутат отметила, что здание на ул. И. Мазепы, 6 А, А является памятником архитектуры и его можно сдавать только в аренду. На этом примере очевидно применения коррупционной схемы присвоения памятников. Сначала вносятся изменения в Закон (в январе памятник исключили из Перечня объектов, не подлежащих приватизации) и не дожидаясь изменений в Постановление Кабмина, вопрос продажи исторического здания выносится на сессию Киевсовета.

Мелихова высказала предположение, что в приобретении этой усадьбы очень заинтересованы влиятельные лица.

“Я категорически против разбазаривания памятников. Это пощечина власти киевской общине. Надеюсь, прокуратура обратит внимание на такие действия депутатов и чиновников и отменит это решение в судебном порядке”, - выразила надежду Мелихова.

Депутат рассказала, что большинство депутатов Киевсовета проголосовали за внесение изменений в решение Киевсовета от 31.03.2011 № 100/5487 “О Программе приватизации коммунального имущества территориальной общины города Киева на 2011-2013 годы”, согласно которому здание на ул. Ивана Мазепы, 6 А, А включено в перечень объектов, подлежащих приватизации путем продажи на аукционах.

Напомним, дом-усадьба Ипсиланти был построен в 1798 году в стиле классицизма для коменданта Печерской крепости П. Л. Вигеля. В 1807 г. в этом доме поселился с семьей Константин Ипсиланти - правитель Молдавии и Валахии, участник греческого антитурецкого освободительного движения.

Здание является частью усадебного комплекса, который является замкнутым двором, оборудованным по периметру жилыми и хозяйственными помещениями. Сначала дом был деревянным, двухэтажным, впоследствии был достроен третий этаж. Памятник является редким примером крупного усадебного городского комплекса, характерного для архитектуры классицизма.

Напомним, как сообщалось ранее, депутаты Киевсовета не смогли внести изменения в Устав территориальной общины города Киева, согласно которому Андреевский спуск мог бы ролучить собственный Устав.

 

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.