вівторок, 25 червня 2024 г.

Керівництво Департаменту культури КМДА нічого не знає про ситуацію в Х-Park (відео)

Керівництво Департаменту культури КМДА нічого не знає про ситуацію в Х-Park (відео)

Директор Департаменту культури Київської міськдержадміністрації (КМДА) Сергій Анжияк та його перший заступник Микола Шуляк нічого не можуть сказати про ситуацію в X-Park. Мовляв, перевіряти діяльність інвестора може організатор конкурсу – Департамент економіки та інвестицій КМДА. А в Департаменті культури немає навіть результатів перевірки X-Park, яку Депкульт проводив взимку ц.р.

Про це KВ стало відомо з трансляції засідання комісії Київради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій, яке відбулося вчора, 26 жовтня.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Директор Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк наголосив, що не має можливості перевіряти діяльність інвестора X-Park (Юрія Зозулі, – KВ), оскільки це прерогатива організатора інвестконкурсу, яким є Департамент економіки та інвестицій КМДА (директорка Наталія Мельник). Крім того, Анжияк наголосив, що в Департаменті культури немає результатів перевірки, які ДепКульт проводив з грудня 2021 року по лютий 2022 рік.

Також, за словами Анжияка, інвестору було направлено запит щодо висунутих звинувачень і, мовляв. інвестор відповів, що не розуміє, про які збитки йдеться мова та на яких підставах проводилась перевірка. Тому, вважає директор Департаменту культури, всі запитання треба ставити правоохоронним органам, які ведуть відповідне кримінальне провадження.


Дивитись з 45 хвилини

На ці відповіді керівництва Департаменту культури КМДА відреагувала на своїй Facebook-сторінці авторка статей KВ про ситуацію з X-Park Аннабелла Моріна.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Чиновникам запропонували пояснити, що саме відбувається на землях, підвідомчих Департаменту на острові Муромець в Х-Park, яким чином там під виглядом створення спортивного парку було побудовано десятки не передбачених проєктом ресторанів та кафе, вириті незаконні кар'єри із видобутку піску. А вони (керівництво ДепКульту КМДА, – KВ) відповіли, мовляв, я – не я, хата не моя. Нібито ні за що не відповідають, в будівлях та озерах не розбираються, мапами користуватись не вміють, чи були озера на острові до спорудження парку – не пам'ятають, очам не вірять, на острів не ходять, тому що їм не треба, а кому треба, той хай сам і ходить. Ось правоохоронні органи займаються розслідуванням, хай вони і розберуться. А ще інвестор розбереться, тому що вони на нього написали листа. Черкне чудодійним пером і капітальні будівлі в водоохоронній зоні вмить стануть тимчасовими, ресторани перетворяться на спортивні споруди, а озера – кар'єри заднім числом отримають усі погодження та дозвіли”, – написала Моріна.

Вона впевнена, що “за все неподобство на острові відповідальність несе саме Департамент культури”.

“Це його земля, віддана за безцінь. Та й водна поверхня теж належить йому. Згідно п. 5.1.5, 5.2.6 Інвестдоговору саме він, як замовник будівництва спортивного парку, зобов'язаний був здійснювати контроль за діяльністю інвестора, а, в разі виявлення порушень, невиконання або неналежного виконання Інвестиційного договору ініціювати його розірвання!”, – наголосила Моріна.

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ДОГОВІР №050-13/i/155 ВІД 30 ЖОВТНЯ 2015 РОКУ З ДОДАТКАМИ

“Більш того, Департамент культури минулого року саме так і зробив. Він провів перевірку на острові. Підкреслю, це відбулось ВПЕРШЕ з 2015 року, коли було підписано інвестиційний договір між Департаментом (як замовником) та інвестором – компанією, яка належить бізнесмену Юрію Зозулі, раднику мера Віталія Кличка. Перевіряючі жахнулися, склали Акт перевірки, де зазначили, що спортивний парк побудовано на 27%, а замість спортивних є 80 обєктів без дозвільної документації (ті самі ресторани та кафе). Тому вони рекомендували розірвати інвестиційний договір”, – наголосила авторка статей.

Читайте: X-Park і замурований Чорторий

Аннабелла Моріна нагадала, що минулого року директором Департаменту культури була Яна Барінова. “До неї цю структуру (ДепКульт КМДА, – KВ) сім років очолювала Діана Попова (зараз директор музею Києва, – KВ). Тоді ніяких перевірок не було, зато, як бачимо, відбулося повне беззаконня. Запрошені сьогодні Сергій Анжияк та Микола Шуляк – це команда Попової (обидва були її заступниками),  яка повернулась до влади у культурну сферу столиці після початку війни. І тепер ця команда Департаменту культури бреше, що не має права проводити перевірки на острові, та й ту перевірку, яку вже за них провели,  треба відмінити, а перевіряючих – покарати. Водночас інвестор намагається зам’яти розслідування справи в правоохоронних органах та розпочав брудну кампанію в зливостокових ЗМІ. Прямо суперкейс української корупції для західної преси. Вважайте це анонсом”, – резюмувала Моріна.

Зазначимо, що, у будь-якому випадку, невиконання інвестиційного договору по X-Park – це сотні мільйонів недоотриманого прибутку до бюджету Києва. А втрати від незаконного будівництва та незаконного намиву піску на острові Муромець – ще більші. Ситуація тим неприємніша, що в часи, коли зводились незаконні будівлі та намивався пісок, бізнес-партнером Юрія Зозулі був ріний брат мера Києва - Володимир Кличко.

Нагадаємо, по справі X-Park відкрито кримінальне провадження. Крім того, на днях Президент Володимир Зеленський призначив нового голову Київської міської військової адміністрації (КМВА) – Сергія Попка. Як кажуть чисельні джерела КВ, завдання, поставлене перед новим головою КМВА – боротьба з корупцією в КМДА та його структурах і підприємствах.

Читайте: X-Park і замурований Чорторий: “капітальні” ресторани, кафе та незаконні кар’єри із видобутку піску на острові Муромець

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Олексій Алтинов

Теги: новини києва, кримінальне провадження, перевірка, сергій анжияк, департамент культури кмда, яна барінова, юрій зозуля, діана попова, X-Park, микола шуляк, острів муромець, комісії київради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій