неділя, 10 грудня 2023 г.

Кабмін вніс столичні лаврські споруди до Держреєстру нерухомих пам’яток України

Кабмін вніс столичні лаврські споруди до Держреєстру нерухомих пам’яток України

Одночасно, будівлі вилучені із списку пам’ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави, затвердженого постановою Ради Міністрів Української РСР від 24 серпня 1963 року.

Про це KВ стало відомо з постанови КМУ №150 “Про внесення об’єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України”, ухваленої на засіданні уряду під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 17 лютого 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“1. Внести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України об’єкти культурної спадщини національного значення згідно з переліком, що додається.

2. Виключити із cписку пам’ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави, затвердженого постановою Ради Міністрів Української РСР від 24 серпня 1963 р. № 970 “Про впорядкування справи обліку та охорони пам’ятників архітектури на території Української РСР” (ЗП УРСР, 1963 р., № 8, ст. 76; 1979 р., № 10, ст. 71), пам’ятники згідно з додатком у зв’язку з їх внесенням до Державного реєстру нерухомих пам’яток України”, – йдеться у згаданій постанові.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Додаток до постанови містить перелік з сорока шести об’єктів, серед яких Ансамбль Києво-Печерської Лаври як такий, так і окремі будівлі (храми, корпуси). 

Як інформувала KВ, 5 січня 2023 року Успенський собор та Трапезну церкву в Києво-Печерській лаврі офіційно забрали з користування Української Православної Церкви (УПЦ). Обидві споруди належать державі.

Читайте: Держава офіційно забрала з користування УПЦ Успенський собор і Трапезну церкву Києво-Печерської лаври

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, війна, воєнний стан, російсько-українська війна, повномасштабне вторгнення рф, Кабінет Міністрів, упц мп, пцу, києво-печерська лавра

субота, 9 грудня 2023 г.
18:02
“Укрзалізниця” з 10 грудня запускає поїзд Інтерсіті між Києвом, Вінницею, Хмельницьким та Тернополем
17:01
На Київщині вже відновили понад 15 тисяч пошкоджених росіянами об’єктів
16:02
На Фастівщині внаслідок пожежі у будинку загинуло двоє чоловіків
15:01
Щорса з конем прибрали з бульвару Шевченка у Києві за 6 годин (фото)
14:02
Патрульна поліція попередила про зміни в організації дорожнього руху на площі Либідській у столиці (схема)
13:01
Київська обласна рада підтримала створення ландшафтного заказника “Ріка-Герой Ірпінь”
12:02
Через підтоплення метро у Києві в організацію дорожнього руху буде внесено зміни- МВС
11:01
За добу Сили оборони знищили 900 окупантів, - Генштаб ЗСУ
10:02
У суботу, 9 грудня, дев’ять районів Києва проводять ярмарки (адреси)
09:22
У Києві почали роботи з демонтажу пам’ятника Щорсу
09:01
На фронті протягом доби відбулося 95 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
п'ятниця, 8 грудня 2023 г.
20:44
Через ярмарки на вихідних змінять маршрути чьотири автобуси та тролейбус
20:23
БЕБ заявила про викриття відомої мережі магазинів побутової техніки на несплаті податків
20:02
На Авдіївському напрямку захисники відбили 32 атаки ворога, - Генштаб ЗСУ
19:42
У Києві підприємець ошукав 71 людину за схемою викупу авто у США
19:24
Німеччина надасть новий пакет військової допомоги для України
Календар подій
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2023-го витрачав Київ
8 грудня 2023 г. 09:00
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2023-го витрачав Київ
Витрати столиці у листопаді пройшли під знаком будівельних та ремонтних робіт – на це спрямували понад 60% від загальної ціни укладених минулого місяця договорів (усього укладено 5 641 договір на сумму 3,48 млрд гривень). Найдорожчою серед листопадових замовлень була угода вартістю 692 млн гривень на капремонт в Київському центрі нефрології та діалізу, куди після реорганізації планують “переселити” Центр трансплантації кісткового мозку. Значними були і витрати як на “латання дірок” (майже на 120 млн гривень замовили відновлення дорожнього покриття після розривів тепломереж), так і на модернізацію освітлення (сотня мільйонів “піде” на капремонти вуличного освітлення із встановленням економних світильників). Також серед замовлень – ноутбуки та принтери для Київради на 3 млн гривень, саджанці дерев та кущів на понад 2 млн гривень, досить неочікуване для зимового часу встановлення поливних систем у парку Відрадний та на Дніпровській набережній за 1,8 млн гривень тощо.
Мерський тролінг: до конфлікту між мерами Ірпеня і Бучі долучили ресурси Офісу Президента
7 грудня 2023 г. 14:20
Мерський тролінг: до конфлікту між мерами Ірпеня і Бучі долучили ресурси Офісу Президента
Мер Бучі Анатолій Федорук (обраний від “Слуг народу”) зареєстрував на сайті Президента України петицію та пропонує присвоїти звання Героя України своєму сусідові – меру із Ірпеня, Олександру Маркушину (обраний від “Нових облич”). За словами “бучанця”, “ірпінець” в одному із інтерв’ю заявив, що "особисто звільняв Бучу" – тож, він точно герой. Федорук не приховує, що таким чином тролить Маркушина і називає його розповіді про звільнення Бучі дезінформацією в стилі російських пропагандистів. Мер Ірпеня, у свою чергу, вже охрестив петицію наругою над вищою державною нагородою. На його думку, очільника Бучі потрібно притягнути до відповідальності за подібні провокації. Баталія між очільниками міст викликала величезний резонанс в громадах, де різко критикують таку відверто недоречну поведінку можновладців під час війни. 
“Будівництво від Микитася”: суди вирішують долю скандального ЖК “Покрова”
6 грудня 2023 г. 09:00
“Будівництво від Микитася”: суди вирішують долю скандального ЖК “Покрова”
Численні порушення, які допускаються у столиці щодо будівництва житла на землях Міноборони, призводять до того, що питання добудови таких ЖК доводиться вирішувати слідчим та суддям. Саме така доля ЖК “Покрова” на вул. Січових стрільців, 59 – проєкту збанкрутілого “Укрбуду”. Ситуація така, що громадські активісти намагаються добитися скасування містобудівних умов та обмежень (МУО) на проєктування цієї забудови, а співзамовник даного будівництва – ДУ “ЦТУКБ” – навпаки планує оскаржити окремі пункти цього документу, щоб можна було зводити будинки більшої висотності. У свою чергу, військова спеціалізована прокуратура планує нарешті повернути землю під “замороженим” комплексом до власності держави та змусити забудовників очистити цю територію. Якими будуть результати цих судових спорів, наразі прогнозувати важко. В першу чергу тому, що правоохоронці поки що не змогли завершити розслідування щодо зловживань при реалізації договору на це будівництво, який було укладено ще в 2015 році з компанією із орбіти одіозного екснардепа та відомого забудовника Максима Микитася (на колажі ліворуч).