неділя, 28 квітня 2024 г.

Кабмін прийняв положення про видачу мандатів на військове капеланство

Кабмін прийняв положення про видачу мандатів на військове капеланство

Кабінет міністрів прийняв положення про порядок видачі мандата на право здійснення військової капеланської діяльності. Капеланами зможуть стати священнослужителі зереєстрованих в Україні релігійних організацій, що мають вищу світську та богословську освіту. 

Про це KВ стало відомо з постанови №859 "Про затвердження Положення про порядок видачі мандата на право здійснення військової капеланської діяльності", прийнятої на засіданні уряду під головуванням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля 2 серпня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно прийнятого положення, право на отримання мандата має громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації, здобув вищу богословську освіту та кандидатура якого була надана керівним центром (управліням) відповідної релігійної організації для проходження відповідної підготовки та здійснення військової капеланської діяльності. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Для зайняття штатних посад військових капеланів будуть розраховуватися квоти конфесійного представництва військових капеланів з урахуванням конфесійної приналежності особового складу. 

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) формуватиме запити до керівництва відповідних релігійних організацій щодо подання кандидатур. Релігійні центри повідомлятимуть ДЕСС про можливість подати кандидатури майбутніх капеланів. 

Для виготовлення мандатів релігійний центр подаватиме в ДЕСС низку документів про кожного кандитата, у тому числі – щодо вищої богословської освіти кандидата, а також "відомості про документ про вищу освіту, що підтверджує присудження ступеня вищої освіти не нижче бакалавра".

ДЕСС може відмовити в мандаті капелана з таких причин (цитуємо): 

  • подання не в повному обсязі документів, що додаються до заяви про виготовлення мандата;

  • подання документів, що містять помилки;

  • заява або хоча б один із документів, що додаються до заяви про виготовлення мандатів, підписані особою, яка не має на це повноважень;

  • відсутність у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань відомостей про релігійну організацію або наявність запису про державну реєстрацію її припинення;

  • статут (положення) релігійної організації, священнослужителем якої є кандидат на посаду військового капелана, та/або релігійного центру (управління), що подав кандидатуру священнослужителя для проходження відповідної підготовки та здійснення військової капеланської діяльності, не відповідає вимогам закону.

Тим, кому буде видано мандат, передбачена паперова та електронна форма документу за підписом голови ДЕСС.

Мандат можуть відкликати у разі припинення громадянства України військового капелана; втрата ним статусу священнослужителя релігійної організації; припинення діяльності релігійного центру (управління), що подав кандидатуру; звернення релігійного центру із проханням відкликати мандат; визнання недійсним документа про вищу богословську освіту; встановлення судом факту підроблення документа, поданого релігійним центром (управлінням) для виготовлення мандата; звільнення військового капелана з посади Служби військового капеланства.

Читайте: В Украине будет создана Служба военного капелланства

Фото: “АрміяInform”

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, війна, російсько-українська війна, повномасштабне вторгнення рф, Кабінет Міністрів, десс, держслужба з етнополітики, військове капеланство

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.