понеділок, 27 червня 2022 г.

Кабмін дозволив безконтрольно й за завищеною ціною зводити житло для ВПО за бюджетні та, ймовірно, донорські гроші

Кабмін дозволив безконтрольно й за завищеною ціною зводити житло для ВПО за бюджетні та, ймовірно, донорські гроші

Кабінет міністрів постановив, що кошти Фонду молодіжного житлового кредитування (Держмолодьжитло) можна витрачати на будівництво житла за типовими проектами із застосуванням сучасних технологій швидкого будівництва. Завдяки поганому виконанню, документ стане причиною безконтрольного витрачання бюджетних та донорських коштів в інтересах приватних забудовників.

Про це KВ стало відомо із постанови №469 “Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 488 і від 9 червня 2021 р. № 590”, затвердженої урядом Дениса Шмигаля на засіданні 19 квітня 2022 року. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Кабмін постановив внести деякі зміни до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для збільшення статутного капіталу Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. 

Порівняно з попередньою редакцією документа, кошти, спрямовані для збільшення статутного капіталу Фонду, окрім традиційних напрямків (власне, будівництво житла для молоді), можна буде використати “для будівництва або придбання житла з метою подальшої передачі такого житла в оренду (найм), оренду із правом викупу, продажу на умовах пільгового кредитування”.

Їх можна буде використати для пільгового кредитування юридичних та фізичних осіб для здійснення будівництва житла, а також надання молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам довгострокових пільгових кредитів для будівництва (реконструкції) та придбання житла. При цьому, будівництво житла може буде здійснюватися “за типовими проектами будівництва житла та із застосуванням сучасних технологій швидкого будівництва”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

KВ повідомляла, що цей документ створює колосальну схему з безконтрольного розбазарювання бюджетних коштів в інтересах приватних забудовників, бо Держмолодьспорту додались можливості:

  • будівництва або придбання житла з метою подальшої передачі – без уточнення кому саме – такого житла в оренду (найм), оренду із правом викупу, продажу на умовах пільгового кредитування;

  • пільгового кредитування юридичних та фізичних осіб для здійснення будівництва житла – без уточнення вимог і цілей будівництва житла юрособами, відсоток не більше облікової ставки НБУ, на строк до 20 років.

Тобто Держмолодьспорту дали бюджетні гроші і можливу іноземну допомогу для витрат, які Держмолодьжитло потім саме для себе затвердить за погодженням із Мінрегіоном  (міністром Мінрегіону є Олексій Чернишов, його "правою рукою" в питаннях житла для ВПО є заступниця міністра Наталія Козловська).

Також зросла вартість квадратних метрів, за які Держмолодьжитло видавати кредити,  купувати та, самостійно будувати, як замовник.

Читайте: Урядовий корупційний схематоз для забудовників під виглядом “житла для переселенців”

Як інформувала KВ, 19 квітня ц.р. Кабмін затвердив декілька постанов, що стосуються забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, урядовий портал повідомляв про ухвалення постанови “Деякі заходи формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб”, якою затверджено порядки з формування фондів житла для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб та викупу, будівництва житла з метою передачі для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Цей документ на момент виходу цієї новини 22 квітня все ще відсутній на урядовому порталі. 

Повідомлялося, що будувати житло для переселенців будуть у регіонах України, де не ведуться бойові дії, і робитимуть це “за типовими проектами будівництва житла та із застосуванням сучасних технологій швидкого будівництва” – ця фраза повторює ту, що міститься в постанові, яка дозволяє на таке будівництво витрачати кошти Фонду молодіжного житлового кредитування.

Детальніше: Мінрегіон та КБУ в напівзакритому режимі готуються до будівництва тимчасового житла для біженців (відео)

Фото: урядовий портал

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини київщини, новини україни, новини києва, війна, Кабінет Міністрів, олексій чернишов, денис шмигаль, мінрегіон, внутрішньо переміщені особи, житло переселенцям

понеділок, 27 червня 2022 г.
21:06
В Україні арештували майно російських холдингових компаній на 4,5 млрд гривень
20:43
Внаслідок обстрілу рашистами Харкова загинуло щонайменше 4 людей, постраждали 19, - Синєгубов
20:20
10 людей загибло та більше 40 поранено внаслідок ракетного удару по ТРЦ у Кременчуці, - голова ОВА
20:05
Великобританія допоможе перешкодити надходженню вкраденого росією українського зерна на світовий ринок
19:46
Невдовзі очікується продовження авіаційних та ракетних ударів з території білорусі, - Генштаб ЗСУ
19:22
У річці Тетерів на Київщині знайшли тіла двох потонулих рибалок
19:05
Реформувати систему оплати праці державних службовців буде гривневий мільйонер-міністр
18:40
Волонтерський штаб “Українська команда” збирає кошти на “очі” для ССО “Азов”
18:22
КМДА відрапортувала про відновленя повноцінної роботи 7-ми комунальних кінотеатрів
17:43
Ракетним ударом по Кременчуку рашисти вбили безліч цивільних
17:20
На Київщині викрили схему заволодіння землею на понад 9,5 млн гривень
17:07
На окупованій Луганщині вибухнув склад з боєприпасами (відео)
16:57
Вадим Столар можливо покинув будівельний ринок столиці
16:27
Перейменування вулиць у Києві створює складності лише для юридичних осіб
16:02
“Київміськбуд” увів в експлуатацію паркінг у ЖК “Оберіг-2”
15:43
“Укрзалізниця” оновлює розклад Київської кільцевої електрички (розклад)
Календар подій
Замість вулиці Василя Жуковського обов`язково має з’явитися вулиця Леопольда Ященка
27 червня 2022 г. 09:00
Скоро Київрада має перейменувати сотні вулиць в Києві – з радянських та імперських на українські та автентичні. Тут мова йтиме про одну вулицю в Голосіївському районі, яка тягнеться від Голосіївського проспекта, через вул. Васильківську до вул. Краматорської. В 1977 році цю вулицю було названо на честь російського поета Василя Жуковського. Під час голосуванні на порталі Київ Цифровий було обрано три потенційні назви-фаворити (за кількістю голосів): Данте Аліг'єрі, Авраама Лінкольна та Леопольда Ященко. Зараз в депутатському корпусі Київради нібито узгоджено присвоювати вулицям імена, які набрали найбільше голосів. Але в даному випадку дуже бажано, щоб вулиця отримала ім'я видатного диригента, музикознавця, фольклориста, хорового диригента, композитора та керівника хору “Гомін” Леопольда Ященко.