субота, 27 квітня 2024 г.

Громадська рада при КМДА вимагає від Кличка і Попка відзвітуватися про виконання “антидемонтажної Резолюції”

Громадська рада при КМДА вимагає від Кличка і Попка відзвітуватися про виконання “антидемонтажної Резолюції”

Громадська рада при КМДА вимагає від міської влади негайно відзвітуватися про виконання Резолюції круглого столу від 13 квітня 2023 року на тему "Роль малого бізнесу в період воєнного стану: потреба чи знищення". Справа в тому, що керівництво столиці, всупереч вимогам законодавства, протягом десяти днів не повідомило, які саме рішення було ним прийнято у відповідь на пропозиції вищевказаної ради. Разом з тим, мова йде про серйозні речі – Резолюцією було передбачено низку заходів, направлених на заборону демонтажу більшості кіосків, який столична влада вирішила здійснити “під соусом” захисту киян від ракетних атак.

Як стало відомо KВ, наприкінці минулого тижня, 2 червня 2023 року, Громадська рада при Київській міськдержадміністрації (КМДА) звернулася з листом до столичного мера Віталія Кличка та голови Київської міської військової адміністрації (КМВА) Сергія Попка щодо ігнорування її пропозицій та бездіяльності міської влади щодо їх розгляду.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Цим зверненням Громадська рада висунула вимогу негайно повідомити про те, кому з чиновників було доручено опрацювати Резолюцію круглого столу від 13 квітня 2023 року на тему "Роль малого бізнесу в період воєнного стану: потреба чи знищення"; надати інформацію про вже прийняті міською владою рішення за результатами розгляду вказаної Резолюції або причини її відхилення; надати детальний звіт про хід та результати розгляду всіх пропозицій, які Громадська рада направила на розгляд КМДА з листопада 2021 року та ініціювати службову перевірку щодо неналежного виконання службових обов'язків чиновниками, яким було доручено опрацьовувати пропозиції вказаної ради з листопада позаминулого року.

У листі зазначається, що Громадська рада при КМДА досі не отримала відповіді щодо опрацювання вищезгаданої Резолюції. При цьому, Положенням про Громадську раду передбачено, що КМДА протягом 10 днів повинна звітувати на своєму сайті стосовно того, які саме рішення були прийняті нею на основі розгляду її пропозицй. Також у листі уточнюється, що "подібні ситуації щодо порушення законодавства про розгляд пропозицій мають системний характер протягом останніх двох років".

"Звертаємо вашу увагу, що громадськість більше не буде терпіти бездіяльність та ігнорування наших пропозицій щодо вирішення проблемних питань столиці. Ми наголошуємо на тому, що дії чи бездіяльність міської влади безпосередньо впливають на життя мільйонів людей, які проживають в столиці", – зазначено в листі за підписом голови Громадської ради при КМДА Геннадія Кривошеї.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як повідомляла KВ, під час круглого столу на тему “Роль малого бізнесу у військовий період: потреба чи знищення”, який відбувся в стінах КМДА, власники кіосків, громадські активісти і чиновники обговорили виконання скандального рішення Ради оборони Києва від 30 березня 2023 року, що оформлене протоколом №3. 

Згідно з ним, підприємців було зобов'язано перенести або демонтувати усі ТС, які знаходяться біля наземних входів станцій метро, на зупинках громадського транспорту, біля захисних споруд, в охоронних зонах інженерних мереж та межах “червоних ліній” вулиць та доріг тощо. У якості території для “передислокації” столична влада запропонувала підприємцям по одній локації в кожному районі міста, крім Печерського. По суті це рішення стало продовженням схожого рішення Ради оборони Києва від 6 травня 2022 року, яким тоді було рекомендовано прибрати ТС, що стоять біля станцій метро.

Читайте: “Нас провокують до мітингів”: столичні підприємці звинуватили Раду оборони Києва у прийнятті “небезпечних рішень”

Відповідно до Резолюції, ухваленої за результатами вказаного заходу, громадськість клопотала перед керівництвом міста щодо термінового скликання засідання Ради оборони Києва стосовно перегляду правил переміщення та демонтажу ТС; включення до складу комісії при КМДА з питань розміщення ТС представника громадської ради при КМДА та представника ГО “Асоціація підтримки бізнесу”; створення робочої групи щодо напрацювання нового проекту рішення Київради про розміщення і функціонування ТС, до якої мають увійти в тому числі підприємці та громадські активісти тощо.

Читайте: Геннадій Кривошея: “Демонтувати такі кіоски під час війни – це гріх”

Нагадаємо, генерал-полковник Сергій Попко очолює КМВА з 21 жовтня 2022 року. Саме КМВА на час воєнного стану належить значна частина повноважень зі здійснення забезпечення життєдіяльності міста. У свою чергу Рада оборони Києва є колегіальним органом, до якого входять керівники структурних підрозділів КМДА та очільники різних правоохоронних відомств. Її керівниками є Сергій Попко та міський голова Віталій Кличко.

Фото зі сторінки Громадської ради при КМДА у Facebook

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, війна, КМДА, демонтаж, воєнний стан, маф, київрада, Віталій Кличко, кмва, ракетний обстріл, Сергій Попко, тс, мафи, підприємництво, малий бізнес, вулична торгівля, середній бізнес, тимчасові споруди, малий та середній бізнес, цивільна безпека, кіоск, військова агресія, громадська рада при кмда, громадська рада, рада оборони києва

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.