четвер, 18 квітня 2024 г.

Госэкоинспекция объявила об усилении контроля за сохранением первоцветов

Госэкоинспекция объявила об усилении контроля за сохранением первоцветов

Территориальные округа Госэкоинспекции начали проведение усиленных мер по сохранению раннецветущих объектов растительного мира. Правонарушителям грозят крупные штрафы.

Об этом KV стало известно из сообщения пресс-службы Государственной экологической инспекции.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“По моему поручению все территориальные органы Госэкоинспекции начали проведение усиленных мер по сохранению раннецветущих объектов растительного мира, в том числе тех, которые находятся в Красной книге Украины. Среди них – подснежник обычный, шафран Гейфеля (крокус), белоцвет весенний”, – сообщил глава Госэкоинспекции Андрей Малеваный.

Сообщается, что сейчас инспекторы Госэкоинспекции совместно с правоохранителями уже проводят рейды по выявлению нарушений природоохранного законодательства в части незаконной реализации и изъятия из природной среды раннецветущих и краснокнижных растений. Правонарушителей ожидает наказание в виде штрафа (от 1700 до 3655 гривен согласно статье 88-1 КУоАП или 340-510 гривен согласно статье 90 КоАП), конфискация объектов растительного мира, а также оплаты убытков, рассчитанных инспекцией, за ущерб, причиненный окружающей среде”, – рассказал Андрей Рисованный.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

По его словам, такой усиленный контроль позволит сделать продажу первоцветов рискованным и невыгодным делом, ведь потенциальные потери от уплаты штрафов и убытков превысят возможные доходы.

Чиновник также подчеркнул, что ежегодно начало весны становится катастрофой для краснокнижных первоцветов.

“В прошлом году Госэкоинспекция только в начале марта зафиксировала 206 фактов незаконной продажи первоцветов. Это тысячи цветов, убытки от уничтожения которых составили более 700 тысяч гривен. 

Как и любые другие растения, раннецветущие виды имеют свое важное значение для экосистемы, в которой они растут. Их окончательное уничтожение приведет к необратимым экологическим изменениям, которые будут иметь влияние и на человека”, – отметил Андрей Рисованный.

Председатель ГЭИ  напомнил, что граждане также могут противодействовать уничтожению краснокнижных растений. Свидетели продажи первоцветов могут позвонить на горячую линию Госэкоинспекции (+38 (044) 521-20-38) и сообщить детали о нарушениях. Добавить свою жалобу можно также с помощью мобильного приложения Ecoinspector 2.0.ф

Напомним, КО “Киевзеленстрой” объявил о начале борьбы с уничтожением краснокнижных растений. Мобильные группы коммунальщиков будут патрулировать стоящие на их балансе территории.

Читайте: В столице стартовала кампания по сохранению краснокнижных цветов

Фото: most-beauty.ru

КиевVласть

Игорь Бровко

Теги: новости киева, новости украины, экология, андрей малеваный, государственная экологическая инспекция, первоцветы, подснежники

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.