середа, 24 квітня 2024 г.

Если застройщику отказывали 8 раз, то я понимаю, что он не хотел идти к “решалам”, - Елена Костенко рассказала, какие “схемы” ломает в ГАСИ

Если застройщику отказывали 8 раз, то я понимаю, что он не хотел идти к “решалам”, - Елена Костенко рассказала, какие “схемы” ломает в ГАСИ

И.о. председателя Государственной архитектурно-строительной инспекции Украины (ГАСИ) Елена Костенко сообщила, что ломает старые “схемы” и делает процесс оформления документов полностью открытым.

Об этом KV стало известно из сообщения пресс-службы Государственной архитектурно-строительной инспекции (ГАСИ) со ссылкой на интервью Елены Костенко “UA: Українське радіо”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Я хочу сделать процесс открытым, поломать схемы. Это трудно. Система действительно строилась много лет... Если я вижу, что застройщику отказывали 8 раз, то я понимаю, что этот застройщик не хотел идти к “решалам”, а добивается справедливости. На таких застройщиков и их документы я обращаю особое внимание”, – отметила Елена Костенко.

Она отметила, что в ГАСИ берут такие пакеты документов и разбираются конкретно в каждой ситуации.

“Это делается для того, чтобы застройщики чувствовали, что сейчас можно все сделать без каких-либо “решал”. Конечно, я не смогу этим заниматься постоянно. Это переходный период”, – отметила Елена Костенко.

Руководитель Госархстройинспекции добавила, что во избежание искусственных препятствий и надуманных замечаний инспектора при получении разрешений, была создана Комиссия по разрешительным вопросам.

“Сейчас мы делаем очень много для того, чтобы сделать ГАСИ открытой организацией. На следующей неделе мы хотим ввести видео-трансляцию заседаний Комиссии и приглашать на них представителей общественности, заказчиков и застройщиков, для того, чтобы показать, что у нас все открыто и прозрачно и чтобы дать возможность застройщику сразу апеллировать”, – подчеркнула Елена Костенко.

Кроме того, глава ГАСИ отметила, что в будущем очень надеется на сотрудничество с Министерством цифровой трансформации в том, чтобы автоматизировать выдачу всех разрешительных документов.

“Я очень благодарна Минцифре за поддержку. У нас сейчас действительно открытый диалог с ними... Вчера они запустили систему “Дия”. Я очень рада этому. Мы уже имеем дорожную карту, определены сроки выполнения этапов работы, и я думаю, что скоро вы уже увидите первые результаты нашего сотрудничества с Минцифрой”, – добавила Елена Костенко.

Напомним, ГАСИ подготовила обращения в СБУ относительно возможных правонарушениях в доступе к Реестру разрешительных документов.

Читайте: Елена Костенко: СБУ выяснит, кто мешает нормальной работе системы “Прозрачная ГАСИ”

Фото: пресс-служба ГАСИ

КиевVласть

Алексей Ветров

Теги: новости киева, новости украины, мнение, позиция, застройщик, гаси, разрешение, дабі, елена костенко, олена костенко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.