субота, 11 травня 2024 г.

Ділянку Кловського схилу біля вулиці Мечникова, 7-А визнали небезпечною для навколишніх будинків через ймовірність зсувів

Ділянку Кловського схилу біля вулиці Мечникова, 7-А визнали небезпечною для навколишніх будинків через ймовірність зсувів

Схил Кловського узвозу в районі вулиці Мечникова 7-А може в будь-який момент зсунутися. Якщо це станеться – трагедія торкнеться мешканців багатоповерхівок та пацієнтів Олександрівської лікарні. Такого висновку дійшли фахівці Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій. За їхніми словами, технічний стан підпірної стіни з боку будинку по вул. Мечникова взагалі непридатний для безпечної експлуатації, а покращити ситуацію може закінчення монтажу зливової каналізації та монтаж дренажних колодязів для схилу.

Про це KВ дізналася із висновків оцінки ДП “Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Експерти провели комплексне обстеження, оцінили технічний стан та надали рекомендації щодо подальшої безпечної експлуатації ділянки схилу на вул. Мечникова, 7-А в Києві. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно із висновками дослідження, на ділянці схилу, розташованій в межах існуючої забудови між вулицями Мечникова, Академіка Богомольця та Кловським узвозом (межує зі стародавнім урочищем “Клов”), є небезпечні геологічні процеси на схилі, які проявляються лінійною ерозією ґрунтів по рельєфу ділянки схилу через розмив водотоками та дощовими опадами, спостерігається наявність і такого явища, як "п'яний ліс".

Раніше Кловським яром протікав однойменний струмок, тож ділянка схилу десятиліттями піддавалася ерозії. З 50-х років минулого століття тут спостерігалися періодичні зсуви грунтів, причиною чого фахівці називають залягання в землі супісків, глини та дії ґрунтових вод. 

Так, нагадаємо, у серпні 2016 року на Кловському схилі поблизу житлових будинків Мечникова 7-А та Мечникова 7 стався зсув, який вирвав дерева з корінням і зніс гаражі.

Не зважаючи на це, Кловський схил уже багато років, не укріплювався належним чином за державний кошт.

У документі зауважено, що ділянка схилу зі сторони будинку №7-А обладнана підпірною стіною, яка є гравітаційною утримуючою спорудою із бетонних блоків неглибокого закладення. А сам котлован забудови відгороджений з боку схилу залізобетонною підпірною стіною.

Однак стан цієї стіни за висновками експертів незадовільний. Крім того, з різних причин, система зливової каналізації, яка повинна збирати і виводити воду по периметру схилу, не є змонтованою до кінця.

“В ході візуального обстеження технічного стану конструкцій підпірних стін станом на січень-лютий 2023 року, зафіксовані наступні пошкодження та дефекти. Гравітаційна підпірна стіна зі сторони будинку №7-А на вул. Мечникова: вертикальні тріщини на всю висоту стіни; деструкція і руйнування бетону блоків; зміна геометричного положення (крени і вигини конструкції підпірної стіни)”, – йдеться у документі. 

На фото: руйнування склону у 2016 році

На фото: гравітаційна стіна в ганебному стані

Виявлені пошкодження та дефекти і з боку залізобетонної підпірної стіни (огородження котловану новобудови) у верхній частині схилу.

“...поперечні тріщини шириною розкриття до від 0.1 до 0.5 мм в залізобетонному ростверку, в основному, в середній частині; корозія арматурних стержнів каркасів ростверку по осі Кп/10п (конструкція ростверку недобетонована); відсутність залізобетонної забірки на всю вільну висоту паль підпірної стіни; сліди гідравлічного вимиву ґрунту через міжпальовий простір у верхній частині підпірної стіни”, – додали у висновках. 

Також фахівці виявили небезпечні геологічні процеси на схилі, які проявляються лінійною ерозією ґрунтів по рельєфу ділянки схилу. Зафіксовані і порушення правил експлуатації дренажних споруд і дощостоків.

“Аналіз результатів візуальних обстежень стану конструкції гравітаційної підпірної стіни зі сторони будинку №7-А на вул. Мечникова показав, що стіна під дією горизонтального тиску грунту з боку схилу зазнала зрушення зі свого початкового положення в бік будинку. При чому по своїй довжині стіна зрушувалася нерівномірно, тому на окремих ділянках утворювалися вигини конструкції і вертикальні тріщини на всю висоту стіни. Конструкція залізобетонної підпірної стіни (огородження котловану новобудови) у верхній частині схилу споруджена не у повному обсязі […] дренажна система виконана не в повному обсязі. Зі сторони будинку №14 на пров. І. Мар'яненка виконано дві із трьох поглинаючих вертикальних свердловин, зі сторони будинку №9 на вул. Мечникова дренажна система не виконана зовсім”, – йдеться у висновках дослідження.

Все це, а також те, що територія ділянки схилу є зоною активного яроутворення, може у найближчому майбутньому зруйнувати навіть вже існуючі комунікації навколишніх будинків.

“Внаслідок вимивання і перенесення ґрунту по схилу та на прилеглу територію до будинку №14 на пров. І. Мар'яненка і №7-А на вул. Мечникова, на основі виявлених фізико-геологічних процесів і явищ, а також геоморфологічних прикмет дану ділянку схилу слід віднести до зсувонебезпечної”, – резюмували у висновках фахівці ДП.

Додавши, що технічний стан гравітаційної підпірної стіни зі сторони будинку №7-А на вул. Мечникова непридатний до нормальної експлуатації.

А допомогти могли б конкретні роботи з завершення зливової каналізації, монтаж дренажних колодязів на території будинку по вул. Мечникова 7А перед гравітаційною стіною, виконання обв'язка роствека пальового поля на території схилу з виїмкою ґрунту та монтажем контрфорсів.

Читайте: У столиці зміниться час комендантської години з 26 березня (документ)

Фото: Facebook

КиївВлада

Інна Міхно

Теги: новини києва, війна росії проти україни, напад росії на україну, Київ, забудова, мечникова, експертиза, дослідження, Мечникова 7Б, кловський узвіз, зсуви, зміцнення спуску, дренажна система, технічний стан

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.