неділя, 28 квітня 2024 г.

Держкіно звільнило Юлію Каждан та призначило в “Довженко-Центр” нового тимчасового директора

Держкіно звільнило Юлію Каждан та призначило в “Довженко-Центр” нового тимчасового директора

Тимчасово виконувачка обов’язків генерального директора Довженко-Центру Юлія Каждан відмовилась виконувати свої професійні обов’язки. Замість неї тимчасовим виконувачем обов’язків директора центру стане Андрій Алфьоров. 

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Державного агентства України з питань кіно (Держкіно).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

"Каждан пояснює своє рішення буллінгом, якого вона зазнала, приниженням честі та гідності, переходом на особистості, й, зокрема, погрозами, які їй періодично надходять", – йдеться в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що Держкіно обрало нового тимчасово виконуючого обов’язки генерального директора Довженко-Центру.

Цю посаду обійняв режисер, куратор, який співпрацював з Довженко-Центром (автор виставкового музейного проєкту "Польоти уві сні та наяву", що досліджував однойменну культову кінострічку Романа Балаяна, й автор однойменної книги, виданої Центром), кінокритик, член міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI, Андрій Алферов. 

Як зауважив київський журналіст та блогер Володимир Бондаренко, Алферов свого часу працював у ПрАТ “Одеська кіностудія”, яким донедавна володів Іван Фурсін, молодший партнер Льовочкіна.

“Також Алфьоров працював у ТОВ "Фільм Ю ЕЙ", яким керує та володіє Коннов Сергій Володимирович. Сергій Коннов керував ТОВ "Пегас Телебачення", яке є співвласником телеканала “ІНТЕР”, а також інтерівськими продакшенами ТОВ "Подробиці" та ТОВ "Міжнародні Медіа Проекти". “ІНТЕР” – це Льовочкін і ко. Нагадаю, Льовочкін намагався просунути Юлію Каждан на директора Довженка-Центру, але не пролізло. Льовочкін у 2007 році стягнув 22 тис кв метрів Довженка-Центру, а коли притиснули у 2016-17 рр., продав її забудовникам Хмельницькому-Черновецькому але кримінальні справи тягнуться і проблему потрібно вирішувати”, – написав Бондаренко.

Читайте: Ситуація довкола Довженко-Центру: петиції громадян до влади та апетити забудовників (відео)

Зауважимо, що міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко був співвласником Одеської кіностудії з 2006 року. У  2019 році він повідомив що передав в управління всі свої корпоративні права а у 2020 році продав акції.

Нагадаємо, 15 листопада після наради у міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка Держкіно призупинило дію наказу про реорганізацію Державного підприємства "Національний центр Олександра Довженка" (“Довженко-Центр”) до завершення повного аудиту й обрання нового керівника.

Читайте: Реорганізацію “Довженко-Центру” призупинено, – нарада в Мінкульті й Держкіно

Як інформувала KВ, 2 листопада голова Держкіно Марина Кудерчук призначила Юлію Каждан новим виконувачем обов'язків генерального директора Довженко-Центру. Екскерівницю, що виконувала обов’язки гендиректора центру, Олену Гончарук, відсторонено з посади після проведеного аудиту центру. 

Читайте: Держкіно оголосило конкурс на призначення нового керівника “Довженко-Центру”

Натомість колектив “Довженко-Центру” назвав призначення очільниці кінологів своїм керівником “рейдерським захопленням” з боку Держагентства з питань кіно.

Читайте: Колектив “Довженко-Центру” назвав призначення очільниці кінологів своїм керівником “рейдерським захопленням” з боку Держагентства з питань кіно

Зазначимо, 10 листопада у будівлі Національного центру Олександра Довженка ("Довженко-центр") проводили обшуки. За словами правоохоронців,їх метою є пошук документів, які пов'язані із забудовником. Водночас 11 листопада працівники СБУ, прокуратури та поліції знову приїхали в "Довженко-Центр".

Читайте: У Києві під “Довженко-Центром” зібралися протестувальники та поліція

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини києва, новини україни, директор, Довженко-Центр, міністр, держкіно, ткаченко, андрій алферов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.