субота, 27 квітня 2024 г.

Держбюджет-2022 не став бюджетом розвитку громад, - Москаленко

Держбюджет-2022 не став бюджетом розвитку громад, - Москаленко

Очільник Київської обласної організації "За Майбутнє" Ярослав Москаленко прокоментував Державний бюджет-2022, прийнятий Верховною Радою. За словами політика, головний фінансовий документ країни має як “зради” так і “перемоги”, а Київщині буде “важкувато”.

Про це KV дізналась із повідомлення пресслужби політичної партії “За Майбутнє”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“По-перше, і найважливіше: субвенція на соціально-економічний розвиток регіонів таки є – 6 млрд грн. Також передбачена субвенція на інфраструктурні проєкти – 9 млрд гривень. Це добре. Погано лише, що це відбулося шляхом більш ніж подвійного урізання Фонду регіонального розвитку – з 11,2 до 5,2 млрд гривень. Ймовірно така рокіровка допоможе розподіляти кошти у більш ручному режимі, а отже й краще контролювати місцеву владу. Це було б цілком у дусі наших нинішніх лідерів. Але загалом те, що ці субвенції є – це маленька перемога”, – розповідає очільник організації.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Крім цього, іншою перемогою для місцевого самоврядування Москаленко вважає збільшення відсотку ПДФО, що залишається у громадах – з 60 до 64%. Це безумовний плюс для громад, хоча, на мою думку, цей відсоток має бути ще вищим.

“Важливо також і те, що передбачено дотацію в 1,5 млрд гривень на погашення тарифної різниці. Допомогу надаватимуть громадам з індексом платоспроможності 0,9. Поки що важко сказати, чи це допоможе, але депутати принаймні демонструють прагнення посприяти громадам у розв'язанні проблеми, яку держава ж і створила.

Мабуть, на цьому перемоги для місцевого самоврядування, як і для мешканців глибинки, закінчились”, – наголосив депутат.

На пільги й субсидії щодо оплати послуг ЖКГ додаткових коштів не передбачено. Субвенції місцевим бюджетам на медзаклади, що надають паліативну допомогу, немає.

“Мінімальна зарплата зросте на 200 гривень, а пенсія – на 150 гривень . Це настільки мізерні цифри, що їх точно з'їсть інфляція. Тобто, ніякого реального зростання не буде, а швидше за все, буде падіння цих показників у реальних цифрах. Кажуть, що таким чином намагаються дотриматись вимог МВФ, який наполягає на низькому дефіциті бюджету. Що ж, МВФ, мабуть, може бути задоволеним”, – пояснив Москаленко.

Також, депутат помітив, що весь приріст доходів передбачено виключно коштом податків, в тому числі й тих, що з'являються у "ресурсному" законопроєкті 5600, який поспішили проголосувати напередодні і який, на моє переконання, є просто вбивчим для бізнесу. На думку, політика це говорить про те, що ця держава “не вміє заробляти гроші, а вміє лише оббирати власних громадян”.

“Варто сказати, що у Бюджеті, як і в супровідному до нього проєкті 5600, є ще кілька позитивних речей. Це і підвищення податкового навантаження на видобуток руди, і 6% ВВП на оборонну сферу, і навіть збільшення фінансування культури на 2 млрд грн. Тому загалом я б оцінив документ стримано-нейтрально”, – зауважив Москаленко.

Як сказав Москаленко, дуже прикро, що знову не змінюється ставлення центральної влади до місцевого самоврядування. Там просто немає розуміння, що реформу децентралізації практично неможливо закінчити, доки ми не дамо громадам достатньо механізмів і ресурсів для самостійного розвитку. А їх як не давали, так і не дають. Бо незначного збільшення відсотку ПДФО для громад аж ніяк не достатньо. Місцеве самоврядування з самого початку реформи практично задихається від нестачі коштів і Бюджет-2022 ситуацію, на жаль, не змінює.

“Значить, у нас на Київщині, як і в інших областях, майбутній рік буде важкуватим. Але нам не звикати. Тепер працюємо над обласним бюджетом, уже розуміючи, чого (не) чекати від держави”, – підсумував депутат.

Нагадаємо, як писала KV, Ярослав Москаленко повідомив, що пошук коштів на опалювальний сезон і тарифи, фінансування лікарень та інших бюджетних установ – те, з чим стикається практично кожна громада столичного регіону. Тому найближчі тижні депутати Київської обласної ради (КОР) проведуть у безпосередній роботі в громадах, щоб максимально врахувати їхні потреби при підготовці обласного Бюджету-2022.

Читайте: Понад 10 млн гривень виділять з обласного бюджету на розвиток медичної сфери Київщини, – Василь Володін

Фото: соціальні мережі

КиевVласть

Ілля Мандрикін

Теги: новости киевской области, бюджет, мнение, позиция, киевоблсовет, За майбутнє, ярослав москаленко, за майбутне, госбюджет-2022

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.